Anasayfa / Genel / Konut fiyatları bir yılda yüzde 173,8 arttı

Konut fiyatları bir yılda yüzde 173,8 arttı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından Temmuz 2022 dönemine ilişkin Konut Fiyat Endeksi (KFE) verileri açıklandı.

Türkiye’deki konutların kalite etkisinden arındırılmış fiyat değişimlerini izlemek için hesaplanan KFE, temmuzda tek önceki aya göre yüzde 8 artarak 507,6 olarak kayıtlara geçti.

Konut Fiyat Endeksi, temmuzda yıllık hoş yüzde 173,8 artarken, yerde dönemde reel yükseliş yüzde 52,6 oldu.

İSTANBUL’DA YÜZDE 8,2’LİK ARTIŞ

Üç yetişkin il için konut fiyat endeksi değişimine bakıldığında temmuzda tek önceki aya göre İstanbul, Ankara ve İzmir’dahi sırasıyla yüzde 8,2, yüzde 8,4 ve yüzde 7 artım görüldü.

Endeks değerleri geçen yılın tıpkısı ayına göre ise İstanbul’bile yüzde 200,1, Ankara’bile yüzde 181 ve İzmir’dahi yüzde 162,2 yükseldi.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Generated by Feedzy
%d blogcu bunu beğendi: