Anasayfa / Genel / Kongre’nin 45 günlük finansman köprüsünü onaylamasıyla hükümetin kapanması şimdilik önlendi

Kongre’nin 45 günlük finansman köprüsünü onaylamasıyla hükümetin kapanması şimdilik önlendi

ABD Senatosu Cumartesi gecesi, federal hükümetin kapatılması için gece yarısına kadar olan son tarihe yalnızca saatler kala, kısa vadeli bir geçici finansman tedbiri ileri sürmek için oy kullandı.

Hükümeti mevcut 2023 seviyelerinde finanse eden 45 günlük devam eden karar, afet yardım fonlarını içeriyor ancak Ukrayna yardımını içermiyor. Rusya’nın yasa dışı işgalinin ardından Ukrayna’ya yardımın devam etmesi konusundaki tartışma, Senato oylamasının son tarihe bu kadar yaklaşmasına neden oldu. Senato, geçici finansmanı gerekli 60 oyu aşarak 88’e karşı 9 oyla onayladı.

Cumartesi günü erken saatlerde, Kaliforniya Cumhuriyetçi Temsilciler Meclisi Başkanı Kevin McCarthy, 45 günlük finansman tasarısını meclisine sundu. Ancak aşırı sağ kanadı kapanmayı önlemek için kısa vadeli bir çözüme karşı çıktığı için gelecekteki liderlik rolünü yeniden tehlikeye atmış olabilir.

Cumartesi günü yazan Politico, Temsilciler Meclisi’nin 335’e 91 oyla kabul edilmesinin iki partili yapısının Senato’nun onayını daha olası hale getirdiğini öne sürmüştü; bu son dakika değişimi Washington’daki Capitol Hill gözlemcilerinin çoğunu şaşırttı.

Cumartesi günü Senato’da yapılan kabul, Meclis’te hükümetin finansmanı konusunda haftalarca süren ve kapanmaya doğru giden tartışmayı sona erdirdi. Senato sonunda, yalnızca Cumartesi sabahı tanıtılan Meclis versiyonunu geçirmek için kendi geçici yasa tasarısını geri çekti.

Temsilciler Meclisi Cumhuriyetçileri, McCarthy’nin önerdiği, harcamaları kısacak ve daha sıkı yeni göç kontrolleri uygulayacak başka bir geçici çözüm versiyonunu yenmek için Cuma gecesi Demokratlarla bir araya gelmişti.

Yine de cumartesi günü hükümeti şimdilik açık tutmaya yetecek kadar iki partili ittifak sağlandı.

McCarthy Cumartesi günü erken saatlerde “İşimizi yapacağız” dedi. “Odada yetişkinler olacağız. Ve hükümeti açık tutacağız.”

Meclisin Ekim ayının ilk iki haftasında çalışması planlanıyor ve uzun vadeli ödenek tasarıları üzerinde çalışırken 2-5 Ekim ve 10-13 Ekim tarihleri ​​arasında oylama yapacak. İzin zamanı planlanmıştı.

Temsilciler Meclisi’nin yaklaşımı, Biden yönetiminin Ukrayna’ya yönelik yeni yardım talebini dışarıda bıraktı. Bu, afet yardımını, emlak kapanışları üzerinde etkileri olan federal sel sigortası programının genişletilmesini içeriyor ve hayati önem taşıyan FAA’nın yeniden yetkilendirilmesini sağlıyor.

McCarthy, kapalı bir toplantı sonrasında şunları söyledi: “Yaz boyunca neler olduğunu bilerek (Florida’daki felaketler, Hawaii’deki korkunç yangın ve ayrıca Kaliforniya ve Vermont’taki felaketler), başkanın felaket için istediği ek kısmı da oraya koyacağız.” Cumartesi günü erken saatlerde Cumhuriyetçilerin toplantısı kapıda.

Ohio Cumhuriyetçisi Senatör JD Vance, Cumartesi gecesi oylamadan sonra Washington Post’a Ukrayna’ya yardım konusunda bir kavganın hâlâ yaklaşmakta olduğunu söyledi. Vance, yayına şöyle konuştu: “Benim düşünceme göre Meclis’teki meslektaşlarım, Ukrayna’nın sınırsız finansmanına Senato’daki meslektaşlarımdan çok daha şüpheci yaklaşıyor.” “Ve bu, herhangi bir Ukrayna finansman paketinin Meclis’e vardığında sona ereceği anlamına geliyor.”

Konuşmacıya karşı suçlamada bulunan Florida Cumhuriyetçi Temsilcisi Matt Gaetz, “temiz” bir kısa vadeli finansman tedbirinin gündeme gelmesi halinde McCarthy’yi görevden almak için oylamaya zorlama sözü vermişti. Politico’ya göre Cumartesi günü, köprü finansmanı ilerletilirse zorunlu oylamanın durumu hakkında müttefiklerine danışması gerektiğini belirtti.

Sosyal Güvenlik COLA desteğinden milli parklara, pasaport verilmesinden gıda yardımına kadar her şeyi güvende tutmak için daha kalıcı bir finansman çözümüne ihtiyaç var. Hisse senedi piyasaları SPX,
Son dönemdeki kısa süreli hükümet kapatmaları sırasında artış gösteren yatırımcılar, bu son kapatmanın Federal Rezerv’in faiz oranı kaldıracı yoluyla enflasyonla mücadele etme çabalarını sekteye uğratabileceğinin farkındaydı. Dahası, bir anlaşma yapılmadığı takdirde federal işçiler ücretsiz izinlerle karşı karşıya kalacak ve 2 milyondan fazla muvazzaf ve yedek askeri birlik ücretsiz çalışacak.

Okumak: ABD hükümetinin kapanması: Gıda yardımından pasaportunuzu almaya kadar sizi nasıl etkileyebilir?

Fikir: Hükümetin kapanması yaklaşıyor: İşte yatırım portföyünüzü korumanıza nasıl yardımcı olabileceğiniz.

Associated Press katkıda bulundu.


İlginizi Çekebilir

Bu Red Lobster promosyonu çok başarılıydı. Şimdi fiyat artırıldı.

Bazen promosyonlar çok işe yarayabilir. Yüzde 36’sı Thai Union Group TU’ya ait olan Red Lobster’da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: