Anasayfa / Genel / Kocam eğer kiralamaya devam edersek ‘evsiz’ kalacağımızı söylüyor. Ev mi alacağız?

Kocam eğer kiralamaya devam edersek ‘evsiz’ kalacağımızı söylüyor. Ev mi alacağız?

Sayın MarketWatch,

Kocam 68 yaşında ve ben 74 yaşındayım. O yılda 250.000 dolar kazanıyor. Houston bölgesindeki çok lüks bir banliyöde bir şehir evi kiralıyoruz, ancak son kira artışımız ayda 300 dolardı!

Kocam kira artışlarının kölesi olmak istemediği için 300.000 dolardan fazla olmayan bir ev bulmak istiyor. En az 100.000 dolarlık bir ipotek almamız gerekecek, kendisi bunu bir yılda ödeyebileceğini söylüyor çünkü şu anda tüm maaş çeklerini bankaya yatırıyor.

Güzel bir daire kiralayabileceğimiz ve olanaklara sahip olabileceğimiz, emlak vergisi veya bakım masrafı olmadan 55’ten fazla kişinin yaşadığı bir topluluğa taşınmayı tercih ederim. Kiramız artmaya devam ettiği için evsiz kalacağımızı ve sosyal güvenliğimize uzun süre dayanamayacağımızı söylüyor.

İzlenecek en iyi yol nedir?

Görmek: 53 yaşındayım ve işimden nefret ediyorum. 59 yaşındaki kocam ve benim iki evimiz ve 1 milyon dolarlık birikimimiz var. Emekli olmayı göze alabilir miyiz?

Kendi emeklilik tasarruflarınızla ilgili bir sorunuz mu var? [email protected] adresinden bize e-posta gönderin

Sevgili okuyucu,

İkiniz için de en iyisi, büyük ölçüde mali durumunuza, yani günlük harcamalarınıza ve emeklilik için hazırladığınız yumurtaya bağlı olacaktır.

Emeklilik konutlarında herkese uyacak tek bir yaklaşım yoktur. Bazı durumlarda, endişelenecek bakım, yenileme veya onarım ücreti ya da vergi olmadığından kiralama en iyi seçim olabilir. Öte yandan, gördüğünüz gibi, sahip olunan bir evin değeri (ve bu değerdeki herhangi bir artış) tamamen size aittir ve ne olursa olsun kira artışlarına mahkum edilmezsiniz.

55 yaş üstü bir topluluk kötü bir fikir değil, ancak birçoğu apartman dairesine veya kümese benzer şekilde bakım ücreti karşılığında satın alınabilecek evler sunuyor. Görünüşe göre kocanız, sizin kontrolünüz dışında olan yaşam maliyeti artışlarından kaçınmaya çalışıyor; bu durumda, bu ikiniz için en iyi seçenek olmayabilir, çünkü bir ev sahipleri derneği, bakım ücretinizi veya aidatlarınızı kolaylıkla artırabilir. yıldan yıla. Bu yerler muhtemelen çevre düzenlemesi de dahil olmak üzere evinizin dış cephesinin bakımını sağlayacaktır.

Rocket Mortgage, bu seçeneği araştırırsanız, ev sahipleri derneğine kimin yönetim kurulunda olduğunu, ücretleri ne sıklıkta artırdıklarını, ne kadar fonun ters yönde olduğunu ve topluluk toplantılarına katılıp katılamayacağınızı sorun.

Öte yandan ev satın almak çok fazla iş gerektirebilir ve çok fazla para gerektirebilir. Bakım konusunda endişelenmeniz gerekiyor – yeni bir çatı veya kazan veya zamanı geldiğinde genişletilmiş kapı çerçeveleri ve ekstra korkuluklar gibi yerinde yaşlanmanıza yardımcı olacak olanaklar. Bahsettiğiniz gibi emlak vergileri ve kullanım maliyetleri de var.

Ayrıca bakınız: Sosyal Güvenlik çeklerimiz azaltılacak mı? Eşimin okul emekliliği var, ben de gaziyim.

Redfin’e göre Houston’da ortalama ilan ev fiyatı 340.000 dolar, ortalama satış fiyatı ise 311.300 dolar. Bu da kocanızın düşündüğü fiyat aralığında bir ev bulmanın imkansız olmadığı anlamına geliyor. Ancak konut piyasasına girmeden önce mevcut ve gelecekteki bütçeleriniz konusunda ciddi olun.

Yeni bir evle ilgili tahmini gelir ve harcamalarınıza bakın. Mümkün olduğu kadar ayrıntılı olmaya çalışın ve gerçekçi bir faiz oranıyla ipotek, emlak vergileri, kamu hizmetleri ve yiyecek, ulaşım, sağlık hizmetleri vb. dahil olmak üzere diğer ihtiyaçlar gibi masrafları dahil edin.

Mortgage borcunu hızlı bir şekilde ödemek harika bir hedeftir, ancak yalnızca acil durumlar için biriktirdiğiniz ekstra paranız ve emeklilik yuvanız varsa. Bu iki hedef bölünmelidir; acil bir durum için emeklilik fonlarından yararlanmak istemezsiniz, böylece emeklilik varlıklarınız uzun vadede büyüyebilir ve acil paraya ihtiyacınız olması durumunda acil durum varlıklarınız likit olur.

Sosyal Güvenlik’e yoğun bir şekilde güveniyorsanız, ki bu eninde sonunda yapmak zorunda kalabileceğiniz gibi görünüyor, konut seçiminiz ne olursa olsun, Sosyal Güvenlik dışında kullanabileceğiniz paranızın olması zorunludur. Sosyal Güvenlik yardımlarına sahip olmak faydalıdır ancak emeklilik gelirinizin ana kaynağı olmamalıdır – özellikle de bir ev satın almayı düşünüyorsanız. Hem kiracılar hem de ev sahipleri için masraflar ortaya çıkar ve mali açıdan hazırlıklı değilseniz, seçtiğiniz konut türü ne olursa olsun başınız dertte olacaktır.

Okuyucular: Bu okuyucuya önerileriniz var mı? Bunları aşağıdaki yorumlara ekleyin.

Kendi emeklilik tasarruflarınızla ilgili bir sorunuz mu var? Bize e-posta gönderin [email protected]


İlginizi Çekebilir

Dow Jones, enflasyon raporunun ardından tarihin en yüksek üçüncü kapanışını kaydetti, gözler Fed kararına çevrildi

ABD borsaları, yatırımcıların Çarşamba günü Fed’in faiz oranı duyurusunu beklemesi ve son enflasyon verilerinin faiz …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.