Anasayfa / Genel / Kırtasiye ürünlerinde fiyatlar 2’ye katlandı: Çanta bin liraya doluyor

Kırtasiye ürünlerinde fiyatlar 2’ye katlandı: Çanta bin liraya doluyor

Kırtasiye ürünlerinde fiyatlar tek yılda yaklaşık iki kat arttı.

Yeni terbiye öğretim yılının başlamasına 3 haftadan rengi tek süre kaldı. İlk öğüt zili 12 Eylül’dahi çalacak. Pek sayı veli ise şimdiden kırtasiye alışverişine başladı.

Fiyatlar yerde yıl geçen seneye oranla oldukça yüksek. Sektör yetkililerine göre, geçen yıl 400 liraya dolan okul çantası için yerde yıl 1000 liraya yakın tek harcama yapılması gerek.

Tüm Kırtasiyeciler Derneği (TÜKİD) Başkanı Vecdet Şendil,  ”Geçen sene ile yerde seneyi kıyasladığımız zaman ürün bazında yüzde 80’lere varan tek zam oranı tespit edebiliriz. Ama bazen ürünler yerde zam yüzde 100’ün üzerine artık” açıklamasında bulundu. 

Kırtasiye sektörü pandemi sürecinde uzak terbiye nedeniyle daralmıştı. Bu yılki risk ise yüksek fiyatlar nedeniyle merdivenaltı üretimin artması.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: