Anasayfa / Genel / Kasko fiyatlarında tırmanış sürüyor | NTV

Kasko fiyatlarında tırmanış sürüyor | NTV

Araç fiyatları ve yedek parça servis maliyetlerindeki artışa paralel olarak tırmanışa geçen kasko sigortasında ücretler tek türlü durulmuyor.

Kasko primlerinin, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) tarafından trafik sigortası fiyatlarına getirilen yeni düzenlemeyle henüz bile yükselmesi bekleniyor. Düzenlemeye göre %2,25 oranında artırılan trafik sigortası primleri 1 Eylül’takt itibaren aylık %4,75 oranında artacak. Araç sahipleri eylülde %20 ek zamla tanışacak.

Kasko fiyatlarında geçtiğimiz yılın Temmuz ayından yerde yana %250’nin üstünde tek artım yaşandığını tamlayan BiFiyatla.com Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Duran, “Araç fiyatlarının son 10 yılın en yüksek rakamlarına ulaşması, kasko fiyatlarındaki artışta en yetişkin etken. Araç sınıfları göz önüne alındığında kasko fiyatları şahıs otomobillerinde hasarsızlık indirimiyle beraberce 1.500 TL’takt başlıyor. Ağır hasarlı, riskli, yüksek fiyatlı ve spor otomobillerde 200 1000 TL’ye kadar çıkıyor. Otomobil fiyatları ve yedek parça maliyetlerindeki artışa paralel olarak, kasko fiyatlarındaki tırmanışın bile yılın son çeyreğinde sürmesini bekliyoruz” dedi.

EK TEMİNATLAR İHTİYACA GÖRE BELİRLENMELİ!

Kasko fiyatlarındaki artışa rağmen vasıta sahiplerinin araçlarını güvence altına alarak uygun fiyatlarla kasko yaptırabileceklerine uyanıklık cazip Mustafa Duran, “Araç sahipleri öncelikle yüksek riskli ve ihtiyacı olan teminatları satın alıp mesleklerine göre sunulan indirim seçeneğinden faydalanarak kasko poliçesinden tasarruf edebilir. Kasko meslek indirimi kapsamında; farmakolog, polis, er, mevki memuru ile A.Ş çalışanlarına %20’ye varan indirim fırsatı sunuluyor. Öğretmenlere %15, doktorlara ise %14 indirim uygulanıyor. Ek teminatların ihtiyaca göre belirlenmesi kritik tek önem taşıyor. Dar kasko poliçesi trafiğe fazla çıkmayan vesait için prim tasarrufu sağlıyor. Genişletilmiş kasko poliçesi ise ana teminatlardan ödün vermeden ihtiyaç duyulan teminatlarla uygun fiyatlı hale getirilebiliyor. Uygun bütçeli servis, yedek parça ve vasıta seçiminin yanı sıra meslek indiriminden dahi faydalanılarak ciddi tek maliyet tasarrufu elde edilebiliyor. Tek sürücü indirimi, kişisel eşya ve yanlış renksiz teminatı gibi ek teminatlar bile fiyatları etkileyen kriterler arasında yer alıyor” ifadelerinde bulundu.

KAZALI ARAÇLAR KASKODAN VAZGEÇMİYOR

Kasko fiyatlarındaki yükseliş nedeniyle özellikle sıra modellerde kasko yaptırma oranında gözle görülür düşüşler yaşandığını tamlayan BiFiyatla.com Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Duran, “Kaskoda ana teminatlar kaza, yanma, çalınma teminatlarını kapsıyor. Mali sorumluluk, ferdi kaza, asistans hizmetleri, kişisel eşya teminatı, yanlış renksiz gibi ek teminatlarla vesait tamamen güvence altına alınıyor. Geçmişte kaza deneyimi yaşayan vasıta sahipleri fiyat artışına rağmen kaskodan vazgeçmiyor.  Yıllardır kasko yaptırıp kaza yapmayan vasıta sahipleri ise fiyatlardaki yükseliş nedeniyle kaskodan vazgeçebiliyor. Oysa kaza yapmayan vesait için uygulanan hasarsızlık indirimi vasıta sahiplerine yetişkin tek yarar sağlıyor” niteleyerek belirtti.

KASKO YAPTIRMADAN ÖNCE DETAYLI ARAŞTIRMA ŞART!

Araç sahiplerine kasko yaptırmadan önce teferruatlı tek fiyat araştırması yapmalarını tavsiye fail Mustafa Duran “Bifiyatla.com olarak vasıta sahipleri namına taharri yapıp onlar için en uygun kasko poliçesini hazırlayarak zaman kaybının önüne geçiyoruz. Araç sahiplerini evrak enflasyonuna boğmadan yalnızca ruhsat bilgilerini alarak uygun sigorta ücretleri elde ediyoruz. Geniş iş ağımız sayesinde tüm sigorta şirketlerinin tekliflerini seçenek olarak vasıta sahiplerine iletiyor, en uygun poliçeyi satın almalarına yönelik pusula görevi görüyoruz. Araçların poliçe mukaddime ve final sürelerini takip ediyor, cezai prime maruz kalmamaları için vasıta sahiplerini poliçe süresi dolmadan haberdar ediyoruz. Hasar çabucacık ve sonrasında bile hasar tazmin işlemlerini titizlikle takip ediyoruz. Türkiye’nin 4 tek yanındaki araçları uygun kasko fiyatlarıyla güvenceye alıyoruz. Hiçbir sigorta acentesinin olmadığı yer ve köylerde yaşayanlar beraberce WhatsApp hattımız vasıtasıyla bizimle iletişime geçerek beklentilerine en uygun kasko sigortasına kavuşabiliyor” dedi.


Haberler Sunuldu

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Kocam eğer kiralamaya devam edersek ‘evsiz’ kalacağımızı söylüyor. Ev mi alacağız?

Sayın MarketWatch, Kocam 68 yaşında ve ben 74 yaşındayım. O yılda 250.000 dolar kazanıyor. Houston …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: