Anasayfa / Genel / Jeff Bezos, uzayın meskenimiz olacağını ileri sürdü

Jeff Bezos, uzayın meskenimiz olacağını ileri sürdü

Dünyanın en güçlü insanlarından Jeff Bezos, uzay hayatı hakkındaki fikirlerini açıkladı. Blue Origin uzay nakliyeciliği şirketinin kurucusu sıklıkla Elon Musk ile kıyaslanıyor. Hatta bilhassa Elon Musk’ın Bezos’a ve şirketine yönelik olumsuz açıklamalar yaptığını görüyoruz. Özel uzay nakliyatı ve uzay turizminin ön plana çıktığı bu devirde Bezos’ın ismini neredeyse her gün duymaktayız.

Amazon’un kurucusu, uzay turizminin gelecekte daha farklı bir sürece gireceğini düşünüyor. İşte Bezos’ın dikkat çeken açıklamaları…

Jeff Bezos, uzayda doğacak çocuklardan emin

Amazon ve Blue Origin şirketlerinin kurucusu, geçtiğimiz günlerde 2021 Ignatius Forumu‘nda konuştu. Milyarder, uzay seyahatinin geleceği hakkındaki fikirlerini belirtti. Dünya’nın gelecekte korunan bir ulusal park üzere olacağını söyleyerek dikkat çeken bir tartışmayı başlattı.

Jeff Bezos, programdaki konuşmasının devamında ise birden fazla insanın bir gün Dünya’da doğmayacağını söyledi. Hatta Dünya’nın bir turizm merkezine dönüşebileceğini ima etti. Bu mevzuyu bir örnekle açıklayan iş insanı, uzayda doğacak insanların Yellowstone Ulusal Parkı‘nı ziyaret eder üzere Dünya’yı ziyaret edeceğini belirtti.

Forumda Bezos, “Yüzyıllar boyunca insanların birçok uzayda doğacak. Bu onların birinci meskeni olacak. Bu kolonilerde doğacaklar, bu kolonilerde yaşayacaklar.” dedi. Bununla birlikte Bezos’a nazaran Dünya “en pahalı gezegen” ve Dünya’yı korumak bize bağlı. Lakin yeniden de insanlığın geleceğinin Dünya’da değil, Güneş sisteminde olduğunu ileri sürdü.

Akabinde Jeff Bezos, “Bu Dünya 10 milyar insanı bir müddet destekleyebilir. Güneş sistemi ise bir trilyon insanı dayanaklar. Böylelikle biz de medeniyetimizi büyütmeye ve güç yoğunluğumuzu artırmaya devam edebiliriz.” biçiminde konuştu. Devamında ise ünlü iş insanı, Mars’ı dünya haline getirirsek ekosistemimizdeki gerilimin hafifleyeceğini tez etti.


İlginizi Çekebilir

Citi, ABD borsalarındaki yükselişin genişlemesiyle birlikte S&P 500’ün 2024 yılı sonunda 5.100’e yükselebileceğini söyledi

Citigroup’taki hisse senedi analistlerine göre S&P 500 endeksi, ABD borsasındaki yükselişin genişlemesiyle gelecek yılın sonuna …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: