Anasayfa / Genel / İsviçre’de enerji tasarrufu için hız sınırı 80 kilometreye düşürülsün önerisi

İsviçre’de enerji tasarrufu için hız sınırı 80 kilometreye düşürülsün önerisi

Rusya- Ukrayna savaşı nedeniyle Avrupa’yı vuran enerji krizinde İsviçre’takt tasarruf için yeni tek öneri geldi. Ülkede enerji tasarrufu için hız sınırının 80 kilometreye düşürülmesi önerildi.

İsviçre’dahi muhalefetteki Yeşil Parti’nin Başkanı Balthasar Glattli, ülke genelinde enerji tüketimini kırmak için otoyollarda hız sınırının düşürülmesi gerektiğini belirtti.

Glattli, otoyollarda azami hız sınırının saatte 120 kilometreden 80’açınık düşürülmesi teklifini hükümete ileterek “Hız sınırının düşürülmesi enerji tasarrufu için gereklidir. Uluslararası Enerji Ajansı bile yerde fikirde.” ifadesini kullandı.

İktidar partilerinden İsviçre Halkın Partisi Milletvekili Thomas Hurter ise Glattli’nin teklifine karşı çıkarak böyle tek uygulamanın sürücü haklarına ters olduğunu kaydetti.

İsviçre’dahi bu önce hız sınırının düşürülmesine yönelik teklifler dahi kabul görmemişti.

Eski Ulaştırma Bakanı Simonetta Sommaruga, isteyen sürücünün otoyollarda, trafik akışını engellememek kaydıyla saatte 120 kilometre hızın altında yolculuk yapabileceğini açıklamıştı.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: