Anasayfa / Genel / İstanbul Havalimanı, uçuş sayısıyla Avrupa’nın zirvesinde – Son Dakika Ekonomi Haberleri

İstanbul Havalimanı, uçuş sayısıyla Avrupa’nın zirvesinde – Son Dakika Ekonomi Haberleri

İstanbul Havalimanı, Avrupa Hava Seyrüsefer Emniyeti Teşkilatının (EUROCONTROL) “22-28 Temmuz 2022 festival Kapsamlı Değerlendirme Raporu”nda Paris Charles dahi Gaulle ile Amsterdam Schiphol havalimanlarını geride bıraktı.

Avrupa’nın en sayı uçuş yapılan havalimanı olan İstanbul Havalimanı’nda yerde dönemde günlük ortalama 1327 uçuş icra edildi.

Antalya Havalimanı ise 942 sefer ile listede 8. sırada yer öncü.

İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kadri Samsunlu, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, EUROCONTROL Genel Müdürü Eamonn Brennan’ın ilgili paylaşımını alıntılayarak, “Bir hafta henüz İGA İstanbul Havalimanı zaman. Personeline sahip çıkarsan, kriz mezuniyet senaryolarına hazır olursan, DHMİ, SHGM, THY ve İstanbul Havalimanı Mülki İdare Amirliği karışma tüm paydaşların ile tek takım ruhu ile çalışırsan oluyor” ifadelerini kullandı.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Burası borçluların en yüksek ortalama öğrenci borcuna sahip olduğu eyalet

Ülkenin 1,7 trilyon dolarlık öğrenci borcu eşit şekilde dağılmıyor. Bu, bu ayın başlarında yayınlanan ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: