Anasayfa / Genel / İstanbul Havalimanı metrosunun açılış tarihi belli oldu – Son Dakika Türkiye Haberleri

İstanbul Havalimanı metrosunun açılış tarihi belli oldu – Son Dakika Türkiye Haberleri

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı-Halkalı metro şantiyesinde incelemelerde bulundu.

Bakan Karaismailoğlu, Kağıthane-İstanbul Havalimanı metrosunun Kasım ayında hizmete alınacağını söyledi.

Kağıthane-İstanbul Havalimanı arasındaki test sürüşüne katılan Karaismailoğlu, havalimanı şantiyesinde, metro hattında gelinen noktaya ilişkin gazete mensuplarına malûmat verdi.

İstanbul Havalimanı’nın geldiği nokta itibarıyla Türkiye ve çevre havacılık sektöründe edindiği önemli yer hakkında ağırlıklı bağcıklı Karaismailoğlu, metro hattının bile hizmete girmesiyle beraberce, İstanbul Havalimanı’nda rekorların süreceğini bildirdi.

Karaismailoğlu, İstanbul Havalimanı’nın başarıları nedeniyle atlas gözde havalimanları arasında yer aldığına işaret ederek şunları kaydetti:

“Bugün incelemelerde bulunduğumuz metro ile beraberce İstanbul Havalimanı enlerin rekorlarını kırmaya sürme edecek. Sabah Kağıthane’takt metromuza binerek havalimanımıza geldik, metromuzu test ettik, herhangi tek problemimiz yok. Sinyalizasyon, sertifikasyon süreçleri sürme ediyor, testlerimiz sürme ediyor. Hedefimiz kasım ertesi itibarıyla İstanbul Havalimanı’na eksiksiz vatandaşlarımızın metroyla ulaşmaya başlamasını sağlamak. Kağıthane- İstanbul Havalimanı arasını kasım ayında, ondan 6 ağrı sonra bile Gayrettepe uzantısını bitirerek, 37,5 kilometrelik Gayrettepe-İstanbul Havalimanı metrosunu hizmete alacağız.

Bu hattımızın devamı olan İstanbul Havalimanı-Arnavutköy-Başakşehir-Halkalı ve Marmaray’la beraberce Küçükçekmece bağlantısını 2023 itibarıyla bitirerek, 32 kilometre pozitif 37 kilometre, yani yaklaşık 70 kilometrelik metro hattını, İstanbul’un Avrupa Yakası’nı fırdolayı saran metro hattının tamamını 2023 yılı içinde bitirerek milletimizin hizmetine sunmanın heyecan içerisindeyiz.”

”SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANIMIZI DA METROYLA BULUŞTURUYORUZ”

İstanbul’bile yapımı sürme fail başka metro hatları ile ilgili malûmat veren Bakan Karaismailoğlu, yerde hattın devamı olan İstanbul Havalimanı Küçükçekmece bağlantısına bağlanacak B​​​​​​​aşakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’ne sürme fail metro hattını bile sıra ertesi itibarıyla açmayı planladıklarını, çalışmaların yerde düzeyde sürme ettiğini bildirdi.

Karaismailoğlu, “Yine Sabiha Gökçen Havalimanımızı metroyla buluşturuyoruz. Eylül ertesi içerisinde Kadıköy-Kartal-Pendik’ten, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı bağlantısını bitirerek vatandaşımıza hizmete sunduğumuzda, İstanbul’un iki havalimanını bile atlas en yetişkin en yoğun havalimanlarından iki tanesini metroyla buluşturmuş olacağız. Sabiha Gökçen Havalimanı metrosunda hedefimiz eylül ertesi içerisinde hizmete almaktır.” ifadelerini kullandı.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Generated by Feedzy
%d blogcu bunu beğendi: