Anasayfa / Genel / İstanbul Finans Merkezi’nin yüzde 81’i tamamlandı – Son Dakika Ekonomi Haberleri

İstanbul Finans Merkezi’nin yüzde 81’i tamamlandı – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Faaliyete geçmesiyle küresel finans piyasalarında önemli tek merkez haline gelecek İFM’dahi icraat tüm hızıyla yürütülüyor. Kara yolları tabelalarında içildikten İFM’nin isimleri yer almaya önceden, nisan ertesi itibarıyla merkezin yüzde 81’i tamamlandı.

Türk ekonomisinin sürdürülebilir kalkınmasına ve finansal piyasaların gelişimine katkı sağlayan İFM, yerli ve uluslararası şirketlerle yatırımcılara türlü iş ve yatırım fırsatları sunacak.

Bu doğrultuda, finansal piyasalarda ürün çeşitliliği ve derinlemesine katkı sağlanması ve uluslararası piyasalara entegrasyonun artırılması, teknolojik gelişmeler doğrultusunda finansal piyasalarda ortaya kaynak yeniliklere uyum sağlanması, katılım finansı sektörünün geliştirilmesi, uluslararası kredi kuruluşu veya finansal kurum ve kuruluşlar ile başka gerçek- tüzel kişiler ile olağan ortaklıkların toprak ülkelerdeki faaliyetlerini yurt içinde yönetmelerine yönelik faaliyetler yürütülecek.

BANKALARDAN SİGORTA ŞİRKETLERİNE KADAR GENİŞ YELPAZEDEKİ KURULUŞLAR TEK KONUMDA

İFM bünyesinde bankalar, sermaye piyasaları kuruluşları, katılım finansı şirketleri, finansal yatırım ve portföy yönetim şirketleri ile sigorta şirketleri gibi geniş yelpazedeki finansal kurum ve kuruluşlar tek tek konumda birleşecek.

Bu çerçevede İFM’dahi başdu bankacılık, sigortacılık, yeşil finans, finansal teknolojiler ve katılım finansı gibi stratejik abaşo sektörlerin yanı sıra uluslararası finansal hizmetler sektörü içerisinde faaliyet gösteren şirketler ile yerde şirketleri destekleyecek müşavirlik, malûmat işlem, telekomünikasyon ve finansal teknoloji şirketleri eşliğinde sayı boyutlu tek ekosistem ortaya eski.

Bu ekosistemi henüz güçlü kılmak namına, başdu uluslararası ticaret alanında olmak üzere finansal hizmetlerin tümüne yönelik İFM’dahi sürdürülebilir ve katılımcı yaklaşımların benimsenmesi ve teşvik edilmesi planlanıyor. Ayrıca, stratejik sektörlere yönelik öncelikle başka finans merkezleri olmak üzere uluslararası kurumlar ve ülkelerle yapılacak iş birliklerinin, gelecek devre İstanbul Finans Merkezi’ni küresel alanda ön plana çıkarması bekleniyor.

KİRALAMA İÇİN TALEP LİSTELERİ OLUŞTURULMAYA BAŞLANDI

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edilen İstanbul Finans Merkezi Kanunu Teklifi’nin yasalaşmasıyla İFM’dahi kiralamaların kısa süre içerisinde başlaması bekleniyor.

İFM Kanunu kapsamında açıklanan teşvik paketlerinin duyurulması akabinde hızlı şekilde kiralamaya geçilmesi hedefleniyor. Bugüne kadar pek sayı yerli ve yabancı şirketin kiralama talepleri toplanırken, talep listesi oluşturulmaya başlandı.

1,4 MİLYON OFİS ALANI, GÜNLÜK 100 BİN ÇALIŞAN

Nisan itibarıyla ilerlemenin yüzde 81’açınık ulaştığı İstanbul Finans Merkezi’nde 1,4 milyon metrekare ofis alanı, 100 1000 metrekarelik ilişki merkezi, 2 1000 100 kişilik konferans ve gösteri merkezi, 30 1000 metrekarelik 5 yıldızlı otel ve 26 1000 vasıta kapasiteli otopark bulunuyor.

Akıllı şehir modeliyle iş dünyasının tüm ihtiyaçlarını karşılayacak İFM, günlük 100 bine yakın çalışanı ve ziyaretçileri sağlıklı, konforlu, çevreye ve sosyal hayata üstün katan tek ortamda ağırlamayı hedefliyor.

Son teknolojiyle donatılan ve ustalıkla tasarlanan 21 ofis binası, tüm yönetim sistemlerini tek tek sapak altında toplayarak çevre standartlarının üzerinde ve alık şehir modeliyle hayata geçiriliyor.

5 yıldızlı toplantı odaları ve dünyaca ünlü lüks restoranların yer aldığı üst seviye ilişki merkezi ile yurt içi ve yurt dışından tüm çalışanların ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanıyor.

İFM’deki AVM; modern imkanları, özel mimarisi ve fonksiyonel tasarımıyla merkezin özünü yansıtacak şekilde inşa ediliyor. Her gün 100 1000 benzinli ve ziyaretçiye hizmet verecek yerde yeni ilişki alanında dünyaca ünlü perakende markalarının mağazalarının yer alması bekleniyor.

İki katta toplam 3,3 kilometre uzunluğundaki anayol, sokak ve meydanlara yayılmış şekilde ve açık havada ilişki konforu yaşatacak AVM içerisinde; gastronomi, giyim, teknoloji, sanat, sefahat ve başka perakende kategorileriyle geniş hizmet ve marka yelpazesi sunulması hedefleniyor.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Benzin ve motorin 2022 güncel fiyatları (5 Temmuz 2022 akaryakıt fiyatları)

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle beraberce vatandaşlar renksiz ve motorin fiyatlarını takibe sürme ediyor. BENZİN VE …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: