Anasayfa / Genel / İstanbul Finans Merkezi kanun teklifi TBMM’de kabul edildi – Son Dakika Türkiye Haberleri

İstanbul Finans Merkezi kanun teklifi TBMM’de kabul edildi – Son Dakika Türkiye Haberleri

AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan İstanbul Finans Merkezi Kanunu Teklifi, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilerek yasalaştı.

Teklife göre, İFM’dahi tüm su ve üstyapının işletilmesi, yönetilmesi, özgür bölümlerin ve alanların kiralanması ile kamuya ilgili olan ve imar planında belirlenen fonksiyonlar doğrultusunda ilgili kurumlara tahsis edilmiş alanlar hariç olmak üzere umumi hizmetlere ayrık yol, meydan, yeşil saha, park ve benzer yerlere üzerine her türlü yönetim faaliyeti 20 yıl süreyle yönetici şirket tarafından gerçekleştirilecek.

İFM’dahi gerçekleştirilecek iş ve işlemlerin tek elden takibini yapmak ve tek tren büroda yer saha kamu kurum ve kuruluşları arasındaki koordinasyonu sağlamak için tek tren işyeri, ilgili mevzuat hükümleri saklı kalmak kaydıyla Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi tarafından sevk ve idare edilecek.

İFM’dahi yer saha taşınmazların kiralanmasına üzerine işlemler her türlü harçtan ve yerde işlemlere ilişkin plânlı kağıtlar işaret vergisinden istisna olacak. En rengi 3 ülkede etkin olarak faaliyet gösteren katılımcıların bölgesel hazine ve finansal yönetim merkezleri hakkında bile yerde madde hükümleri uygulanacak.

İFM’dahi bağcıklı taşınmazlar, yalnızca projesinde ve yönetim planında belirlenen amaçlar doğrultusunda kullanılabilecek. İFM’dahi her tür ve ölçekteki mekansal plan, parselasyon planı, emlâk ve yerey çiçekçi, jeolojik ve jeoteknik etüt, mikro bölgeleme, harita ve kentsel tasarım projeleri yapmaya, yaptırmaya ve onaylamaya Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı yetkili olacak.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

GameStop hisseleri gelir kaybının ardından düşüşe geçti ve Ryan Cohen özsermaye yatırımlarına odaklandı

GameStop Corp.’un hisseleri, video oyunu perakendecisinin beklenenden daha iyi bir sonuç elde etmesine rağmen üçüncü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: