Anasayfa / Genel / İSO’dan finansman açıklaması – Son Dakika Ekonomi Haberleri

İSO’dan finansman açıklaması – Son Dakika Ekonomi Haberleri

İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, sanayi sektörünün finansmana erişimi konusunda yaşadığı sorunlara yönelik açıklamalarda bulundu.

Bahçıvan, açıklamasında şunları söyledi:

“Son uygulanan ekonomi politikalarıyla ekonomimizin, üretimimizin ve akan açığa dönmüş en güçlü dayanak ve yaşama suyu olan ihracatçı sanayicilerimizin en önemli finansal dayanak kalemi olan Türk Eximbank kredi kaynaklarında son dönemlerde ciddi sorunlar yaşanmaktadır.

Türk Eximbank’ın eksiksiz iyi niyetine rağmen kendi sayılmazsa kaynaklanan yerde sorunlar, kredi yönetimine dahi sıkıntı yaşatmaktadır.”

İhracatçı sanayicilerin, öncelikli olarak Merkez Bankası kaynaklı farklı sorunlardan kaynaklanan son BDDK uygulamaları ile dahi iyice kangren haline gelen gelişmelerden ötürü kaliteli finansmana erişimi noktasında ciddi problemler yaşadıklarının altını çizen Erdal Bahçıvan, “Özellikle bayram öncesi gibi hassas tek dönemde yerde konu, üretim ve ihracat dünyamızı hak etmediği tek finans az boğazıyla karşı karşıya bırakıyor. İhracat ve sanayi sektörümüzün yerde tür tatsız sürprizleri hiç hak etmediklerine inanıyoruz” dedi.

Bahçıvan, yerde konuya en kısa sürede kalıcı tek hal getirilmediği takdirde yakın gelecekteki ihracat rakamlarında bile üretim rakamlarında bile ekonomimizi olumsuz etkileyecek kimi gelişmelerin arifesinde olduklarını gözlemlediklerini ifade etti.


Haberler Sunuldu

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Nike, indirimlerin hafifletilmesi ve maliyetlerin düşmesi sayesinde yılın daha iyi olmasını bekliyor

Rakip koşu ayakkabısı üreticilerinin bu yıl Nike Inc.’i savunmaya alması ve genel talebin zayıf kalmasından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: