Anasayfa / Genel / İran ve Rus Gazprom şirketi 40 milyar dolarlık yatırımı öngören mutabakat zaptı imzaladı – Son Dakika Dünya Haberleri

İran ve Rus Gazprom şirketi 40 milyar dolarlık yatırımı öngören mutabakat zaptı imzaladı – Son Dakika Dünya Haberleri

İran mevki televizyonu, anlaşmanın İran Ulusal Petrol Şirketi ile Rusya’nın enerji şirketi Gazprom yetkilileri tarafından başkent Tahran’bile imzalandığını duyurdu.

“EN BÜYÜK YABANCI YATIRIM ANLAŞMASI”

Varılan mutabakatı nine İran Ulusal Petrol Şirketi Genel Müdürü Muhsin Hocestemehr, anlaşmayı “ülkesinin petrol sektöründeki en yetişkin yabancı yatırım anlaşması” olarak nitelendirdi.

İran ve Gazprom, 40 milyar dolarlık yatırımı öngören anlaşmayı imzaladı.

“Ulusal Petrol Şirketi ile Gazprom arasında 40 milyar abd mesabesinde yatırımı öngören mutabakat zaptı imzalandı” ifadelerini kullanan Hocestemehr, varılan mutabakat kapsamında Gazprom’un, İran’ın Kuzey Pars ve Basra Körfezi’ndeki Kiş Adası yakınlarında bağcıklı gaz sahalarının geliştirilmesi ve İran’ın LNG projelerinin tamamlanması için on milyarlarca abd yatırım yapacağını belirtti.


Haberler Sunuldu

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: