Anasayfa / Genel / İngiltere’de hava yolu şirketlerine daha fazla bilet satmayın uyarısı – Son Dakika Ekonomi Haberleri

İngiltere’de hava yolu şirketlerine daha fazla bilet satmayın uyarısı – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Heathrow Havalimanı yönetiminden yapılan açıklamada, salgının akabinde yolcu sayısındaki artışla göz etmekte zorlanıldığı, yerde nedenle hava yolu şirketlerinin yerde yaz için yeni konser satışı yapmamaları talebinde bulunulduğu ifade edildi.

Açıklamada, havalimanını kullanacak günlük giden yolcu sayısının 100 1000 ile sınırlandırılmasına karar verildiği belirtildi.

Havalimanının günlük yolcu sayısına getirdiği kısıtlamanın 11 Eylül 2022 itibarıyla yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Heathrow Havalimanı Üst Yöneticisi John Holland-Kaye, son haftalarda, giden yolcu sayısının günlük 100 1000 kişiyi geçtiğini ifade etti.

Kaye, şunları kaydetti:

“Çalışma saatlerinin kabul edilemez sürelere ulaştığı, kuyrukların uzadığı, yardıma ihtiyacı olan yolculara desteğin geciktiği, valizlerin yolcularla beraberce hareket etmediği, az dakikliğin olduğu ve son an iptallerinin yaşandığı anları görmeye başladık. Değerlendirmemize göre, saha görevlileri ve hava yolu şirketlerinin yaz aylarında hizmet verebilecekleri günlük yolcu sayısı 100 binin üzerinde olamaz.”

İngiltere’dahi son haftalarda binlerce kişi hava yolları ve havalimanlarındaki benzinli sayısındaki yetersizlik ve yoğunluk nedeniyle son an iptalleriyle ya bile uzun rötarlarla karşılaşıyor.

Salgın döneminde çalışanlarını işten ağutur hava yolu şirketleri, salgının akabinde kalan seyahat talebini karşılayabilecek yeterli elemanı istihdam etmekte gecikti. Özellikle ülkede çocuklu ailelerin tatil ertesi olarak bilindik ağustos ertesi öncesinde yaşanan iptal ve rötarlar, yerde yaz İngiliz tatilcileri endişelendiriyor.

Heathrow havalimanı salgın öncesinde günlük 110 1000 ila 125 1000 giden yolcuya hizmet verebiliyordu.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: