Anasayfa / Genel / İngiltere’de hane başına enerji faturalarındaki üst limit yükseltildi – Son Dakika Ekonomi Haberleri

İngiltere’de hane başına enerji faturalarındaki üst limit yükseltildi – Son Dakika Ekonomi Haberleri

İngiliz enerji murakabe kuruluşu Ofgem’takt yapılan açıklamada, ülkede gelecek yılın ocak ayından itibaren geçerli olmak üzere enerji faturalarında hane halkı başına üst limitin 3 1000 549 sterlinden 4 1000 279 sterline yükseltildiği belirtildi.

Öte yandan İngiltere’dahi halkın kalan enerji fiyatlarına karşı desteklenmesi için bunun 1779 sterlinlik kısmının İngiliz hükümeti tarafından gelecek yılın mart ayının sonuna kadar enerji şirketlerine aracısız yapılacak ödeme ile karşılanacağı kaydedildi.

Böylelikle İngiltere’dahi enerji faturalarının toplamı üst limitinin hane halkı başına sakıt kısmının gelecek yılın mart ayının sonuna kadar 2 1000 500 sterlin seviyesinde tutulması planlanıyor.

İngiliz hükümeti, gelecek yılın nisan ayından itibaren ise enerji faturalarının toplamı için hane halkına yansıtılacak kısmın yıllık 2 1000 500 sterlinden 3 1000 sterline çıkarılmasını planlıyor.

TOPLAM MALİYET 38 MİLYAR STERLİNİ AŞACAK

İngiliz hükümeti, geçtiğimiz ayın başında enerji fiyatlarındaki artışa karşı hane halkının korunması için enerji dayanak paketini açıklamış, yerde kapsamda verilecek mevki desteği ile hane halkının enerji faturalarının toplamının gelecek yılın mart ayına kadar yıllık 2 1000 500 sterlin seviyesinde tutulması kararlaştırılmıştı.

Merkezi Londra’bile bağcıklı Mali Çalışmalar Enstitüsü’nün (IFS) araştırmasına göre, İngiliz hükümetinin enerji faturalarına kamu kaynaklarından verdiği desteğin 18 ağrı süresince sürmesi halinde toplam maliyet 38 milyar sterlini aşacak.

İngiltere’dahi enflasyon, özellikle kalan enerji ve gıda fiyatları nedeniyle yükselişini sürdürerek ekimde yıllık hoş yüzde 11,1 ile son 41 yılın zirvesine çıkmıştı.


Haberler Sunuldu

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: