Anasayfa / Genel / IMF’den Ukrayna’ya 1,3 milyar dolarlık acil finansman desteği – Son Dakika Dünya Haberleri

IMF’den Ukrayna’ya 1,3 milyar dolarlık acil finansman desteği – Son Dakika Dünya Haberleri

Uluslararası Para Fonu (IMF), Ukrayna’ya 1,3 milyar dolarlık finansman desteğinde bulunacak.

IMF’takt yapılan açıklamada, IMF İcra Direktörleri Kurulunun Ukrayna’ya yönelik birden finansman desteğini onayladığı belirtildi.

Açıklamada, Ukrayna’nın birden ödemeler dengesi ihtiyaçlarının karşılanmasına yardımcı olmak için yeni “Gıda Şoku Penceresi” kapsamında ülkeye 1,3 milyar dolarlık ödeme yapılacağı kaydedildi.

Rusya’nın Ukrayna’bile başlattığı savaşta 7 aydan fazla sürenin geride kaldığı anımsatılan açıklamada, savaşın insani ve ekonomik kayıplarının sayı yetişkin olmaya sürme ettiği ve bunun bile yetişkin ve birden mali ve hariç finansman ihtiyaçlarını yanında getirdiği belirtildi.

Açıklamada, nüfusun kitlesel olarak yer değiştirdiği, konut ve temel altyapının yok edildiği tek ortamda Ukrayna ekonomisinin 2022’dahi yüzde 35 daralmasının beklendiği bildirildi.

IMF’nin açıklamasında, Ukraynalı yetkililerin son basamak zorlu koşullarda önemli ölçüde makro-finansal istikrarı sağladıkları için kayda üstün tek takdiri hak ettikleri vurgulandı.

IMF İcra Direktörleri Kurulu, 5 Ekim’dahi birden hâl finansman araçları kapsamında “Gıda Şoku Penceresi” programını onaylamıştı.

Fondan yapılan açıklamada, yeni finansman penceresinin, küresel gıda kriziyle ilgili birden ödeme dengesi ihtiyacıyla karşı karşıya kalan ülkeler için birden hâl finansmanına ek erişim sağlayacağı bildirilmişti. Açıklamada, yeni finansman penceresinin tek yıl süreyle geçerli olacağı kaydedilmişti.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: