Anasayfa / Genel / IMF’den küresel ekonomi açıklaması: Belirsizlik son derece yüksek

IMF’den küresel ekonomi açıklaması: Belirsizlik son derece yüksek

Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, G20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, ekonomik görünüme ilişkin ağırlıklı bulundu.

Küresel ekonomik görünümün parlak olmadığını tamlayan Georgieva, “Görünüm önemli ölçüde karardı ve müphemiyet son basamak yüksek. IMF’nin henüz önce uyardığı adî yönlü riskler içildikten gerçek oldu.” ifadesini kullandı.

Georgieva, Ukrayna’daki savaşın yoğunlaştığını, emtia ve gıda fiyatları üzerinde ek baskılar oluşturduğunu aktardı.

Küresel finansal koşulların tahmin edilenden henüz fazla sıkılaştığına işaret fail Georgieva, küresel tedarik zincirlerinde sürme fail salgın kaynaklı aksaklıkların ve yenilenen darboğazların ekonomik faaliyet üzerinde tazyik oluşturduğunu kaydetti.

Georgieva, adî yönlü risklerin sürme edeceğini ve derinleşebileceğini belirterek enflasyonun henüz kalıcı hale gelmesi halinde potansiyel olarak yaşatkan etkileyebilecek, özellikle yükselen ve gelişmekte olan ülkelerdeki etkileri şiddetlendirebilecek henüz güçlü politika müdahalelerini gerektireceğini ifade etti.

Ülkelerin enflasyonu değerini için ellerinden gelen her şeyi yapması gerektiğini vurgulayan Georgieva, enflasyonu düşürememenin toparlanmayı riske atabileceğini ve savunmasız insanlar için yaşam standartlarına henüz fazla zarar verebileceğini belirtti.

Georgieva, maliye politikasının merkez bankalarının enflasyonu kontrol altına alıntı çabalarını engellememesi, yardımcı olması gerektiğini kaydetti.

Küresel iş birliğinde yeni tek ivmenin önemini vurgulayan Georgieva, özellikle gıda güvensizliği ve yüksek pancar risklerini ele örtmek için G20 liderliğine ihtiyaç olduğunu aktardı.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

How much were gold prices in the quarter today? 25 November 2022 Current Gold Prices – Last Minute Economy News

A quarter of gold latest on prices… INSTANT QUARTER GOLD PRICES The price per gram …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Generated by Feedzy
%d blogcu bunu beğendi: