Anasayfa / Genel / İç hat uçak biletlerinde yeni tavan fiyat belli oldu – Son Dakika Ekonomi Haberleri

İç hat uçak biletlerinde yeni tavan fiyat belli oldu – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Yeniden belirlenen tavan ücret uygulamasına göre; iç hatlarda ekonomi sınıfında tek yönde en yüksek konser fiyatı 1000 150 lira oldu.

Hava yolu şirketleri, yakıta gelen zam ve maliyetlerdeki başka artışlar nedeniyle iç hat konser fiyatlarında tavan ücretin artırılmasını talep ediyordu.

Tavan ücretinde son yapılan artışla beraberce 2022 yılında toplamda beşinci kez iç hat biletlerine yansıtıldı.

Tavan ücretinde sene başında 599 lira olarak belirlenen en yüksek konser fiyatı, kademe kademe yükseltilirken; son olarak haziran ayında 999 liraya kadar artık.

Yeni belirlenen tavan fiyatıyla hava yolları, bugünden itibaren yurt içi uçuşlarda ekonomi sınıfı tek yön, en yüksek konser fiyatını 1000 150 lira olarak satışa sunmaya başladı.

TAVAN FİYAT UYGULAMASI İLK OLARAK 2013’TE BAŞLADI

Yeni tavan ücretiyle iç hat uçuşu yapacak yolcular ‘business sınıfı’ hariç bayram ve tatil festival dahi karışma ekonomi sınıfında içildikten 1000 449 liradan fazla konser ücreti ödemeyecek.

İç hat konser fiyatlarının tatilde ve bayram döneminde ötede artışını engellemek için 9 yıl önce tavan konser fiyatı uygulaması, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın girişimiyle başlatılmıştı.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından ilk olarak 2013 yılında iç hatlarda tek yönde tavan ücret 299 lira olarak belirlenmişti.

Tavan ücreti 2021 yılı sonunda ise 499 liraydı. İç hat business sınıfında ve hariç hat konser fiyatlarında ise tavan ücret uygulaması bulunmuyor.


Haberler Sunuldu

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Kocam eğer kiralamaya devam edersek ‘evsiz’ kalacağımızı söylüyor. Ev mi alacağız?

Sayın MarketWatch, Kocam 68 yaşında ve ben 74 yaşındayım. O yılda 250.000 dolar kazanıyor. Houston …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: