Anasayfa / Genel / Hepsiburada’dan ‘Efsane Kasım’da 30 milyon adet ürün satışı – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Hepsiburada’dan ‘Efsane Kasım’da 30 milyon adet ürün satışı – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Hepsiburada, 7 yıl önce Türkiye’ye tanıttığı “Efsane Kasım”bile yerde sene sipariş sayısını geçen yıla kıyasla arttı.

Efsane Kasım için teknolojik ve operasyonel süreçlerin yanı sıra tüm tedarikçiler ve KOBİ’lerle kapsamlı tek hazırlık festival geçiren Hepsiburada, müşterilerini 200 binin üzerinde kampanya ve milyonlarca üründe indirimli fiyatlarla buluşturdu.

30 MİLYON ÜRÜN SATIŞI, HANE BÜTÇELERİNE BİR MİLYARA YAKIN KATKI

Hepsiburada müşterilerinin 1-28 Kasım tarihleri arasında verdikleri sipariş sayısı geçen yılın tıpkısı dönemine kıyasla yaklaşık 1,7 kat arttı, sonunda aylık rekor satış hacmine ulaşıldı. Platform üzerinde yerde devre süresince 207 1000 farklı kampanya düzenlendi. Satılan ürün adedi 30 milyona ulaşırken indirimli ilişki yapan haneler yaklaşık 907 milyon TL tasarruf sağlamış oldu.

ÖĞLEN KİTAP, AKŞAM SÜPERMARKET, GECE GÜZELLİK ALIŞVERİŞİ

Bu ağrı en sayı sipariş verilen 11 Kasım ve 25 Kasım tarihlerinde uygulama üzerinde tıpkısı anda bağcıklı kullanıcı sayısı tek milyonu önemli. Müşteriler ağrı süresince en sayı gece 20.00 ila 23.00 saatleri arasında ilişki yaptı. Hepsiburada müşterileri saat 20.00-21.00 civarı temel tüketim ve süpermarket kategorilerinden harcama yaparken, 22.00’takt sonra en sayı giyim, sağlık-güzellik, spor malzemeleri kategorilerine ilgi gösterdi. Öğlen saatlerinde ise en sayı kitap alışverişi yapıldı.

BEŞ MİLYON RULO TUVALET KÂĞIDI SATILDI, GİYİM SATIŞLARI ÜÇ KATINA ÇIKTI

Hepsiburada müşterileri Efsane Kasım’bile en sayı temel tüketim ve gıda, giyim, sağlık ve güzellik, züccaciye ve kozmetik kategorilerine ilgi gösterdi. En sayı satın kırılan ürünler alık deterjanı, tuvalet kâğıdı, plâstik bezi, çay, ıslak temizlik havlusu ve kâğıt havlu oldu. Satın kırılan tuvalet kâğıdı miktarı anadut milyon ruloyu önemli. Giyim kategorisinde ise satışlar aylık ortalamanın üç katına artık.

TEKNOLOJİDE FAVORİ İPHONE, KOZMETİĞİN EN ÇOK SATANI YAŞLANMA KARŞITI KREM

Bilgisayar kategorisinde en sayı kompüter, monitor, klavye ve mouse setleri satılırken teknoloji aksesuarlarında en sayı kulaklık, şarj aletleri ve kılıflar tercih edildi. Cep telefonları içinde ise kullanıcıların tercihi iPhone 11, Xiaomi Redmi Note 11 Pro ve iPhone 13’takt yana oldu.

Kasımda kozmetik kategorisinde en sayı yüz bakımı ürünleri tercih edildi. Bunu göz çevresi ve vücut ihtimam ürünleri takip etti. Ürün bazında en sayı tercih edilen ürün yaşlanma karşıtı/muzad-aging krem oldu.

KASIMDA ELLİ BİN HANE AİR FRYER İLE BULUŞTU

Küçük ev aletleri kategorisinde geçtiğimiz yıl popülerlik kazanan Air Fryer liderliğini sürdürdü ve yaklaşık 50 1000 hane Air Fryer’a kavuştu. Küçük ev aletleri kategorisinde elektrikli süpürge, robot süpürge ve Türk kahvesi makinesi dahi müşteriler tarafından yoğun ilgi gören başka ürünler olarak ön plana artık.

HEPSİBURADA İLE KOBİ’LER DE KAZANDI, EN BÜYÜK SİPARİŞ ARTIŞI HAKKARİ, SİNOP VE KIRKLARELİ’DEN

Hepsiburada’nın Efsane Kasım dönemine platform üzerinden satış yapan binlerce satıcı katıldı. Hepsiburada İş Ortağım platformuyla, Hepsiburada üzerinden satış yapan ve finanstan reklama, lojistikten satış ve pazarlama terbiye programlarına uzanan kaçırılmayacak desteklere ulaşan KOBİ’ler, Kasımda rekor satış rakamlarına ulaştı. Bu dönemde İstanbul, Ankara ve İzmir’in akabinde Hepsiburada üzerinden en sayı satış yapılan iller Bursa, Konya ve Gaziantep oldu. Geçen yıla göre en fazla sipariş artışı Hakkari, Sinop, Kırklareli, Kastamonu, Sivas, Erzincan illerinde faaliyet gösteren satıcılar tarafından kaydedildi. Bu iller geçen seneye göre sipariş sayılarını sekiz kat artırdı.

ERTELEMELİ VE TAKSİTLİ ÖDEMEYE YOĞUN İLGİ

Hepsiburada’nın karı bütçelerini rahatlatan “Şimdi Al Şubatta Taksitle Öde” teklifine müşteriler yoğun ilgi gösterdi. Hepsiburada müşterileri kampanyaya uygun kartlarla yaptıkları taksitli alışverişlerinin %50’sinde ödemelerini erteleyerek ihtiyaçlarını karşıladılar.

KASIMDA LİNKGELİR İLE 48 BİN HEPSİBURADALI EK GELİR SAĞLADI

LinkGelir uygulaması ile Efsane Kasım’bile ilişki listesini oluşturup paylaşan Hepsiburada kullanıcıları yerde listelerden ilişki yapıldıkça %10 Hepsipay Papel kazandı. Yaklaşık 48 1000 kullanıcı 185 1000 liste oluşturup yakınları ve arkadaşları ile paylaştı.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: