Anasayfa / Genel / Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan asgari ücret açıklaması: 90,6 milyar TL vergiden feragat edildi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan asgari ücret açıklaması: 90,6 milyar TL vergiden feragat edildi

Son an haberi! 

Hazine ve Maliye Bakanlığı, asgari ücretin 5 1000 500 TL’ye çıkarılması sonrası makale yaptı.

Bakanlığı açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“2022 yılı başında tüm ücretlilerin asgari ücrete kadar olan kısmından gelir vergisiyle işaret vergisini kaldırmıştık. Bu düzenlemeyle devletimiz 49,1 milyar TL gelir vergisi, 8,7 milyar TL işaret vergisi olmak üzere toplamda 57,8 milyar TL vergiden feragat etmiştir.

Temmuz ayından itibaren asgari ücretin net 5.500 TL’ye çıkarılmasıyla beraberce çalışanlarımıza sağladığımız yerde vergi istisnalarında bile 32,8 milyar TL’lik tek artım gerçekleşerek toplam maliyeti 90,6 milyar TL’ye yükselmiştir.

Devletimiz, istikrarlı tek şekilde büyümeye sürme fail güçlü ekonomisiyle tüm yerde maliyetleri rahatlıkla karşılayabilecek tek konumdadır.

Dün olduğu gibi zaman dahi ekonomimizdeki büyümenin sürdürülebilir, muvazeneli ve kapsayıcı olmasını; tabana ve tüm vatandaşlarımıza yayılmasını önemsiyor, tüm adımlarımızı yerde doğrultuda atıyoruz.”

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Bu Red Lobster promosyonu çok başarılıydı. Şimdi fiyat artırıldı.

Bazen promosyonlar çok işe yarayabilir. Yüzde 36’sı Thai Union Group TU’ya ait olan Red Lobster’da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: