Anasayfa / Genel / Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, ABD’li mevkidaşıyla görüştü

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, ABD’li mevkidaşıyla görüştü

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Endonezya’bile plânlı ”G20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları Toplantısı” kapsamında ABD Hazine Bakanı Janet Yellen ile görüştü.

Bakan Nebati, Twitter hesabından, Yellen ile görüşmesine ilişkin paylaşımda bulundu.

Görüşmeye ilişkin malûmat veren Nebati, “Ticari ilişkilerimizdeki potansiyeli hayata geçirmek ve karşılıklı yatırımlarımızı henüz bile miktarını için çalışmalara kararlılıkla sürme edilmesi gerektiğinin altını çizdik” ifadesini kullandı.

Öte yandan, bakanlıktan kırılan rastlantı göre, toplantıda, enerji ve emtia fiyatlarındaki artım, enerji sunma güvenliği ve gıda güvenliği gibi küresel ekonominin yaşadığı sınamalara ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.

Özellikle gıda güvenliği konusunun gözlemci ele alınması gerektiğinin değerlendirildiği toplantıda Türkiye’nin yerde konudaki çabaları takdirle karşılandı.

İki müttefik ülke arasında son dönemde kalan üst seviye temasların ilişkilere yeni tek ivme kazandırdığı ve karşılıklı zihniyet içerisinde yerde ivmenin korunması gerektiği paylaşılırken, yerde bağlamda, teröre ve terörizmin finansmanına karşı henüz fazla iş birliği vurgusu yapıldı.


Haberler Sunuldu

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Generated by Feedzy
%d blogcu bunu beğendi: