Anasayfa / Genel / Hacer Foggo kimdir?  “SES Yılın Kadınları ” ödülünü almıştı – Son Dakika Türkiye Haberleri

Hacer Foggo kimdir?  “SES Yılın Kadınları ” ödülünü almıştı – Son Dakika Türkiye Haberleri

Hacer Foggo 4 Aralık 1967 yılında Tokat’ın Zile ilçesinde doğdu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü mezunudur. Ağırlıklı olarak insan kaynakları konularına odaklanan türlü gazete ve dergilerde 15 yıl süresince muhabir olarak çalıştı. 2003 yılından yerde yana kent yoksulluğu üzerine icraat yaptı, 2006 yılında kentsel tahavvül projeleri nedeniyle Romanların yerlerinden edildiği Sulukule, Küçükbakkalköy, Kağıthane’dahi aktivist olarak mahallelinin yanında yer öncü. 

Hacer Foggo, sosya ekonomik nedenlerde okula sürme etmeyen, okulu terk fail çocuklara yönelik 2016 yılında Çimenev Bilim ve Sanat Merkezi’ni kurdu. Pandemii döneminde 18 Mart 2020 tarihinde arkadaşlarıyla beraberce Derin Yoksulluk Ağı’nı kurarak temel ihtiyaçlara ulaşamayan 3 binden fazla aileye gıda, tablet vb. gönderilmesini sağladı.

“SES Yılın Kadınları 2021” ödülünü öncü

Yerel yönetim, siyasi partiler ve kamu ile yoğun yoksulluk konusunda toplantılar yaptı, öneriler sundu. Şişli Belediyesi Meclis Üyesi olan Hacer Foggo, ayrıca Genel Merkeze tâbi CHP Yoksulluk Dayanışma Ofisi Koordinatörü olarak görevini sürdürmektedir. Ayrıca 2015 yılında Ashoka Fellowu ve 2021 yılında bile Wow Dünya Kadınlar Festivali’nde Türkiye’takt lider kadından akraba olarak seçildi. 2022 yılında SES Eşitlik ve Dayanışma Derneği’nin öncülüğünde, kadın hareketinin geniş katılımıyla belirlenen “SES Yılın Kadınları 2021” ödülünü öncü. 2022 yılında Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Eskişehir Şubesi 29. ÇGD Uğur Mumcu Dayanışma Ödülü’nü öncü.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: