Anasayfa / Genel / Goldman’dan ABD’de resesyon uyarısı

Goldman’dan ABD’de resesyon uyarısı

ABD’dahi resesyon endişelerini yüksek sesle ifade fail kurumlar arasına Goldman Sachs bile katıldı.

Banka, ABD’nin önümüzdeki yıl resesyona girme olasılığının yüzde 30 olduğunu belirtti. Banka henüz önce yerde olasılığın yüzde 15 olduğunu ifade etmişti.

Banka ekonomistleri ilk yıl resesyonun önlenebilmesi durumunda ikinci yıl resesyon olasılığının yüzde 25 olduğunu belirtti.

Böylelikle iki yıl için beraberce hesaplanan resesyon olasılığı yüzde 48 oldu. Bankanın tek önceki tahminlerinde yerde olasılık yüzde 35 olarak hesaplanmıştı.

Goldman Sachs Ekonomisti Jan Hatzius, ABD’dahi resesyon riskinin şu zihin henüz yüksek ve önden yüklemeli olduğunu belirtti.

Banka ABD ekonomisi için ikinci urup küçük yüzde 2,8 seviyesinde korurken, üçüncü urup için nema beklentisini yüzde 1,75 seviyesine indirdi.

RESESYON NEDİR? ABD EKONOMİSİ İÇİN RESESYON YAKIN MI?

Bir ekonomide temelde resesyon olabilmesi için arka halef 2 urup daralma görülmeli. Parasal sıkılaşmanın güçlendiği ortamda ABD ekonomisi için resesyondan söz edilebilmesi için yılın ikinci çeyreğinde dahi daralma görülmesi gerekir. 


Haberler Sunuldu

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Patronlar ofise geri dönme konusunda gerçekten ne düşünüyor?

Brown, “Artık daha fazla güce sahip olduklarını düşünüyorum” dedi. “Şirketler çalışanlarını her zamankinden daha fazla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: