Anasayfa / Genel / Goldman Sachs, Türkiye’nin büyüme tahminini yükseltti

Goldman Sachs, Türkiye’nin büyüme tahminini yükseltti

ABD’li yatırım bankası Goldman Sachs, Türkiye için nema tahminini yükseltti.

Goldman Sachs Türkiye için yerde yılki nema tahminini yüzde 3,5’ten yüzde 5,5’açınık yükseltti. Goldman, akan açık tahminini 36 milyar dolardan 45 milyar dolara çıkardı.

Goldman Sachs Merkez Bankası’nın (TCMB) özyazı rezervlerinin haziran ayının üçüncü haftasından yerde yana sert şekilde arttığını ve henüz az tek hariç finansman kısıtlamasıyla makro tahminlerini güncellediğini açıkladı.

Türkiye ekonomisi ilk çeyrekte yüzde 7,5, ikinci çeyrekte yüzde 7,6 büyümüştü.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Citi, ABD borsalarındaki yükselişin genişlemesiyle birlikte S&P 500’ün 2024 yılı sonunda 5.100’e yükselebileceğini söyledi

Citigroup’taki hisse senedi analistlerine göre S&P 500 endeksi, ABD borsasındaki yükselişin genişlemesiyle gelecek yılın sonuna …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: