Anasayfa / Genel / Gençlik ve Spor Bakanlığı sözleşmeli personel alacak: İşte başvuru detayları – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Gençlik ve Spor Bakanlığı sözleşmeli personel alacak: İşte başvuru detayları – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Bakan Kasapoğlu, taşra teşkilatında istihdam yapılmak üzere 300 işyeri personeli, 866 koruma ve güvenlik görevlisi ile 2 1000 981 dayanak personeli (temizlik) alınacağını duyurdu.

Bakan Kasapoğlu’nun personel alımına ilişkin yaptığı makale şöyle;

“Sporda ve gençlik alanında ortaya koyduğumuz politikalar, yurdun 4 tek yanında yükselen tesisler, hizmetlerin standardının korunması noktasında personel kurum ihtiyacını bile doğuruyor. Biz dahi yerde süreçleri hızlı ve objektif tek şekilde yürüterek, her geçen gün vekillik ailemizi genişletiyoruz. Genişletmeye dahi sürme edeceğiz. Taşra teşkilatında istihdam yapılmak üzere 300 işyeri personeli, 866 koruma ve güvenlik görevlisi ile 2 1000 981 dayanak personeli (temizlik) alınacak. Yazılı veya sözlü sınav yapılmaksızın 2020 yılı KPSS puanı esas alınarak gerçekleştirilecek 4 1000 147 personel alımı şimdiden hayırlı uğurlu olsun.”

BAŞVURU DETAYLARI

Adaylar başvurularını, 10-15 Eylül 2022 tarihlerinde açınık-Devlet üzerinde Gençlik ve Spor Bakanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresinden yapabilecek.

Alınacak 300 işyeri personeli için üniversitelerin en rengi lisans düzeyinde terbiye veren iktisat, işletme, maliye, muhasebe, kamu yönetimi, ekonometri, uluslararası ilişkiler, insan kaynakları yönetimi ve emek ekonomisi ve endüstri ilişkileri bölümleri ile yerde bölümlere denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş bölümlerinden mezun olma şartı aranacak. Büro personeli alımı 2020 yılı KPSS B grubu KPSS P3 puanı esas alınarak gerçekleştirilecek.

KPSS P93 puanı esas alınarak istihdam edilecek 866 koruma ve güvenlik görevlisi için üniversitelerin ön lisans düzeyinde terbiye veren bölümleri ile yerde bölümlere denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş bölümlerden mezun olmak ve 10 Haziran 2004 tarihli ve 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10’uncu maddesinde tamlanan şartları taşıma şartı aranacak.

KPSS P94 puanı esas alınarak alınacak 2 1000 981 dayanak personeli (temizlik) için ise ortaöğretim (lise ve dengi) kurumlarından mezun olma şartı gerekecek.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Nike, indirimlerin hafifletilmesi ve maliyetlerin düşmesi sayesinde yılın daha iyi olmasını bekliyor

Rakip koşu ayakkabısı üreticilerinin bu yıl Nike Inc.’i savunmaya alması ve genel talebin zayıf kalmasından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: