Anasayfa / Genel / GameStop hisseleri gelir kaybının ardından düşüşe geçti ve Ryan Cohen özsermaye yatırımlarına odaklandı

GameStop hisseleri gelir kaybının ardından düşüşe geçti ve Ryan Cohen özsermaye yatırımlarına odaklandı

GameStop Corp.’un hisseleri, video oyunu perakendecisinin beklenenden daha iyi bir sonuç elde etmesine rağmen üçüncü çeyrek mali sonuçlarıyla analistlerin gelir beklentilerini kaçırmasının ardından Çarşamba günü uzatılan işlemlerde %3 düştü.

Orijinal meme-stok sevgilisi, önceki yılın çeyreğinde 94,7 milyon dolar veya hisse başına 31 sent net zarara kıyasla 3,1 milyon dolar veya hisse başına 1 sent net zarar bildirdi. Hisse başına düzeltilmiş bazda, GameStop GME,
-%0,47
FactSet’in anketine katılan analistler 8 sentlik bir kayıp bekliyorlardı.

Gelir, önceki yılın çeyreğindeki 1.186 milyar dolara kıyasla 1.078 milyar dolar olarak gerçekleşti. Analistler GameStop’un 1,182 milyar dolar gelir raporlamasını bekliyordu.

İlgili:GameStop hisselerinin yeni spekülatif bahis dalgasının etkisiyle büyük yükselişi

GameStop, yaptığı başvuruda Avustralya, ABD ve Kanada’daki net satışların sırasıyla %16,8, %13,3 ve %9,7 oranında azaldığını, Avrupa’daki net satışların ise azalan tedarik kısıtlamalarının etkisiyle aynı dönemde %12,8 arttığını söyledi.

Şirket, çeyrekten, önceki çeyreğin sonundaki 1.195 milyar $’a kıyasla, 1.210 milyar $’lık nakit ve nakit benzerleri ile çıktı.

Önceki kazanç turunda olduğu gibi GameStop konferans görüşmesi yapmayacağını söyledi.

İlgili: Kuruluşundan bu yana %60 düşen meme hisselerine ayrılan ETF’nin sonu geldi

Başvuruda GameStop, yönetim kurulunun Salı günü şirketin diğer yatırımların yanı sıra hisse senetlerine de yatırım yapmasına izin veren yeni bir yatırım politikasını onayladığını belirtti. Kurul, Başkan ve İcra Kurulu Başkanı Ryan Cohen’e yatırım portföyünü yönetme yetkisi verdi.

Cohen, Eylül ayı sonlarında GameStop CEO’su olarak atandı; bu, şirkete yeni bir soluk getirme girişiminin son aşamasıydı.

Third Bridge analistlerinden John Oh, GameStop’un Amazon.com Inc. AMZN gibi firmalarla sıkı bir rekabetle karşı karşıya kalmaya devam ettiğini söyledi:
-%1,61.
E-postayla gönderdiği bir mesajda “3. çeyrek satışlarında yumuşaklık beklenirken, uzmanlarımız Amazon gibi kitlesel tüccarlar ve e-ticaret devlerinin artan pazar payı kayıplarının GameStop için zorlu bir mücadele olmaya devam edeceğini söyledi” dedi. Çarşamba günü yapılan açıklama.

Önceden: Ryan Cohen, GameStop CEO’su oldu ve sosyal medyadan tepki geldi: ‘Wall Street’teki paradigmayı değiştiriyoruz’

Maliyet tasarrufu ve kârlılık GameStop’un odak noktası olmaya devam etse de Third Bridge’e göre hâlâ gidilecek çok yol var. Oh, “Bir örnekte uzmanlarımız, şimdiye kadar gördüğümüz tüm mağaza kapanışlarına rağmen GameStop’un bugün muhtemelen ihtiyaç duyulandan iki kat daha fazla mağazaya sahip olduğunu belirtti” dedi.

GameStop, başvurusunda “binlerce mağazaya” ve e-ticaret platformuna sahip olduğunu söyledi. Ancak mağazalarla ilgili maliyetlerin, özellikle Avrupa’da mağazaların kapanması nedeniyle bu yıl 5,8 milyon dolar azaldığı da belirtildi.

Yakın zamanda meme benzeri bir ralli yaşayan GameStop hisseleri, S&P 500 endeksinin %18,5’lik SPX kazancına kıyasla 2023’te %19,6 düşüş yaşadı.


İlginizi Çekebilir

Dow Jones, enflasyon raporunun ardından tarihin en yüksek üçüncü kapanışını kaydetti, gözler Fed kararına çevrildi

ABD borsaları, yatırımcıların Çarşamba günü Fed’in faiz oranı duyurusunu beklemesi ve son enflasyon verilerinin faiz …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.