Anasayfa / Genel / G7 ülkelerinden Rus altınının ithalatını yasaklama kararı – Son Dakika Dünya Haberleri

G7 ülkelerinden Rus altınının ithalatını yasaklama kararı – Son Dakika Dünya Haberleri

ABD Başkanı Joe Biden,  Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, ABD’nin, Moskova’nın Ukrayna’daki savaşın finansmanını engellemek için Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in önüne benzer görülmemiş maliyetler koyduğunu belirtti.

Biden, “G7’dahi (ABD, İngiltere, Kanada, Fransa, Almanya, İtalya ve Japonya) beraberce Rusya için on milyarlarca abd mesabesinde önemli tek ihracat ürünü olan kıymetli ithalatını yasaklayacağımızı açıklayacağız” ifadesini kullandı.

Rusya, geçen yıl yaklaşık 331 1000 ton ile Çin’takt sonra en sayı kıymetli üreten ikinci ülke konumunda bulunuyordu. Altın, Rusya’nın enerjiden sonra en önemli ikinci ihracat ürünü olarak malûm.

Dünyanın en yetişkin 7 ekonomisini tek araya getiren G7 Liderler Zirvesi başladı. 

G7 ZİRVESİ BAŞLADI

Küresel ekonomik ve siyasi sorunların çözümünde önemli platformlardan akraba sayılan G7 Liderler Zirvesi, Almanya’nın Bavyera eyaletindeki Elmau Sarayı’nda yapılacak. Bugün başlayan zirve, 28 Haziran’bile sona erecek.

Dünyanın en yetişkin 7 ekonomisini tek araya getiren G7 Liderler Zirvesi, Rusya-Ukrayna savaşıyla yükselen küresel enerji ve gıda fiyatlarının yanı sıra “ekonomilerde deflâsyon ve yüksek enflasyonun tek arada gerçekleşmesi” olarak bilindik stagflasyon endişelerinin artmasının ortasında gerçekleştiriliyor.

G7 liderlerinin odak noktası, Rusya’nın Ukrayna’ya karşı yürüttüğü savaş ve bunun ekonomik sonuçları olacak.


Haberler Sunuldu

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Kocam eğer kiralamaya devam edersek ‘evsiz’ kalacağımızı söylüyor. Ev mi alacağız?

Sayın MarketWatch, Kocam 68 yaşında ve ben 74 yaşındayım. O yılda 250.000 dolar kazanıyor. Houston …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: