Anasayfa / Genel / Fransa’da yüksek temettü ödemelerine ilişkin değişiklik kabul edildi

Fransa’da yüksek temettü ödemelerine ilişkin değişiklik kabul edildi

Fransa Ulusal Meclisi’nde, yetişkin şirketlerin temettü ödemelerine ilişkin vergiyi geçici olarak yüzde 35’açınık ağutur tadil kabul edildi.

Fransız basınında yer saha haberde, yerde hafta Ulusal Meclis’te 2023 bütçe görüşmeleri sırasında, yetişkin şirketlerin temettü ödemelerine ilişkin vergiyi geçici olarak yüzde 35’açınık ağutur tadil 88 “hayır” oyuna karşı 227 “evet” ile kabul edildi.

Söz konusu tadil, temettü ödemeleri 2017-2021 yıllarının ortalamasına göre yüzde 20 artım gösteren ve 750 milyon eurodan fazla haftalık yapan şirketleri ilgilendiriyor.

TEMETTÜ ÖDEMELERİNİN VERGİSİ YÜZDE 30 ORANINDAYDI

Mecliste iktidarın “destekçisi” Demokrasi Hareketi (MoDem) partisinin sunduğu ve iktidar partisi Rönesans’tan (Renaissance) 19 milletvekilinden oylamada dayanak saha değişikliğe, hükümet karşı çıkmıştı.

Ayrıca Fransa’bile Sosyal ve Ekolojik Yeni Halk Birliği (Nupes) ittifakı ve ötede sağcı Ulusal Birlik (RN) partisi milletvekilleri yerde vergi artışını öngören değişikliği destekledi.

Henüz yasalaşmayan söz konusu değişikliğin yürürlüğe girmesi için, parlementonun üst kanadı senatoda onaylanması gerekiyor.

Halihazırda şirketlerin temettü ödemeleri yüzde 30 oranında vergilendiriliyor.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: