Anasayfa / Genel / Fitch, İngiltere’nin kredi notu görünümünü negatife çevirdi

Fitch, İngiltere’nin kredi notu görünümünü negatife çevirdi

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, İngiltere’nin kredi notunu “AA-” olarak teyit ederken, kredi notu görünümünü “gelişmemiş”dan “negatif”açınık çevirdi.

Kredi derecelendirme kuruluşundan yapılan açıklamada, İngiltere ekonomisine ilişkin ağırlıklı bulunuldu.

Açıklamada, İngiltere’nin kredi notunun “AA-” olarak teyit edildiği, kredi notu görünümünün ise “gelişmemiş”dan “negatif”açınık çevrildiği bildirildi.

Ülkede yeni hükümetin ekonomik stratejisinin tek parçası olarak açıklanan mali paketin orta vadede mali açıklarda önemli tek artışa neden olacağı tamlanan açıklamada, İngiltere’dahi ortalama enflasyonun 2022’dahi yüzde 8,9’a yükselmesinin akabinde 2024’te kademeli olarak yüzde 4’açınık düşmesinin tahmin edildiği aktarıldı.

Açıklamada, “Enerji tarifesi desteğine ve teklif edilen vergi indirimlerine rağmen ekonominin 2023’te daralacağını tahmin ediyoruz” denildi.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: