Anasayfa / Genel / Filipinler’de 4 milyon dolarlık büyük ikramiyeyi 433 kişi kazandı – Son Dakika Dünya Haberleri

Filipinler’de 4 milyon dolarlık büyük ikramiyeyi 433 kişi kazandı – Son Dakika Dünya Haberleri

Filipin medyasına göre, Grand Lotto piyangosunda 433 kadar sayı fazla sayıda kişinin “6 rakamı” ansızın tutturması henüz önce hiç görülmedi.

BBC’ye konuşan matematik profesörü Guido David, piyangoda 10 milyon giriş olduğu varsayıldığında 433 kazanan olasılığının “1’dahi 1000 224 sıfırlı tek sayı” olduğunu söyledi. 

David, ” Evrendeki bilindik molekül sayısı 80 sıfırdan oluşuyor” dedi.

RAKAMLARIN HEPSİ 9’A BÖLÜNÜYOR

Bununla beraberce, piyango katılımcıları 1’takt 55’açınık kadar 6 sayı seçmek zorundaydı. David, çekilişte yerde kadar kazanan olmasına katkıda bağcıklı tek faktörün ise yerde kazanan tüm sayıların 9’a bölünebilmesi olduğunu söyledi. Kazanan biletlerin numaraları ise “09-45-36-27-18-54”tü. 

azanan biletlerin numaraları ise “09-45-36-27-18-54” oldu.

Diğer taraftan yetişkin ikramiyeyi kazananlar yaklaşık 4 milyon dolara (yaklaşık 74,3 milyon lira) yatak gelen 236 milyon 91 1000 188  2 Filipin pesosunu paylaşmak zorunda kalacak. 433 katılımcının her akraba 9,2 1000 doların (171 1000 lira) biraz üzerinde para matlûp. 

SORUŞTURMA OLACAK MI?

Senato ekalliyet lideri Koko Pimentel, çekilişin “şüpheli” sonuçlarının açıklanmasını istedi. Pimentel, piyangonun  Filipinler hükümetinin onayıyla yapıldığını belirterek, soruşturma yapılmasının kamu şeffaflığı için önemine uyanıklık çekti. 

Öte yandan, Filipinler HPiyango Bürosu (PCSO) CEO’su Melquiades Robles, oyunun akışında herhangi tek tertipsizlik olmadığını söyledi ve katılımcıların sayı dizilerine konu yapma eğiliminde olduğunu vurguladı.

Los Angeles’taki California Üniversitesi’nde matematik profesörü olan Terence Tao, ise böyle tek sayı dizisinin nadir olduğunu, yalnız “atlas her yerinde her gün yüzlerce piyango yapıldığını ve istatistiksel olarak sonucun şaşırtıcı olmayacağını söyledi.


Haberler Sunuldu

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: