Anasayfa / Genel / Fed’den kripto paralar için düzenleme çağrısı

Fed’den kripto paralar için düzenleme çağrısı

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkan Yardımcısı Lael Brainard, kripto para piyasasının finansal istikrar riskleri oluşturacak kadar büyümeden sağlam tek düzenlemeye ihtiyacı olduğunu ifade etti.

Brainard, İngiltere Merkez Bankasının düzenlediği tek konferansta kripto varlıklar ve merkezi olmayan finansa ilişkin ağırlıklı bulundu.

Son oynaklıkların kripto finansal sisteminde ciddi kırılganlıkları ortaya çıkardığına işaret fail Brainard, kripto finansal sisteminin geleneksel finanstan tanıdık olunan risklere karşı hassas hale geldiğini belirtti.

Brainard, “Kripto ekosistemi, henüz geniş finansal sistemin istikrarı için risk oluşturabilecek kadar yetişkin veya birbirine tâbi hale gelmeden önce, kripto finansal sisteminin sağlam tek şekilde düzenlenmesi için temellerin şimdi oluşturulması önemli.” değerlendirmesinde bulundu.

Güçlü düzenlemelerin yatırımcıların abar tek sayısal yerel finansal su oluşturmasına yardımcı olacağını tamlayan Brainard, düzenleyicilerin istikrarlı tek finansal sistemin sürdürülmesi ve mevzuattan kaçmaya çalışanlara yönelik yurt içinde ve yurt sayılmazsa beraberce çalışmasının önemli olduğunu vurguladı.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Nike, indirimlerin hafifletilmesi ve maliyetlerin düşmesi sayesinde yılın daha iyi olmasını bekliyor

Rakip koşu ayakkabısı üreticilerinin bu yıl Nike Inc.’i savunmaya alması ve genel talebin zayıf kalmasından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: