Anasayfa / Genel / Esnaf yeni borç yapılandırması istiyor

Esnaf yeni borç yapılandırması istiyor

Esnaftan yeni pancar yapılandırması talebi geldi.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken yaptığı yazılı açıklamada, salgın sonrası esnaf ve sanatkarların kümülâtif kredi, SGK ve vergi borcunu ödeyebilmesi için en yetişkin isteğinin yeni tek pancar yapılandırması olduğunu belirtti.

İki milyonu sayı esnafın, kümülâtif borçlarını ödeyebilmesi için sıfır faizli ve uzun vadeli yeni tek yapılandırmanın şart olduğunu nâkil Palandöken, yapılandırmayla esnafa sicil düzenlenmesi dahi sağlanarak “nefes kredisi” verilmesi gerektiğini ifade etti.

Palandöken, materyalizm göz gösteren enerji krizinin Türkiye’ye dahi yansıyarak başdu renksiz olmak üzere iş yeri kiraları, elektrik ve doğalgaz gibi girdi maliyetlerini artırdığını vurguladı.

Esnafın biriken borçlarını ödemek için krediye her zamankinden henüz fazla ihtiyaç duyduğuna dikkati cazip Palandöken, “Sadece kamu bankaları olumsuzlama, özel bankalar bile ekonominin malûmat kemiği olan esnaf ve sanatkarlar için az faizli kredi imkanı sunmalı. Krediler ile yeni iş yeri açar olan genç girişimcilerin dahi önü mutlaka açılmalı” değerlendirmesinde bulundu.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: