Anasayfa / Genel / Eski Kongre Üyesi George Santos, Cameo’da 150 dolarlık videolar satıyor

Eski Kongre Üyesi George Santos, Cameo’da 150 dolarlık videolar satıyor

George Santos’un Kongre’den ihraç edilmesinden birkaç gün sonra Cameo’da bir hesap açtığı görülüyor.

Santos’un Cameo profilinde, ABD Temsilciler Meclisi’nin New York’lu bir Cumhuriyetçi olan eski üyesi, kendisini “eski bir kongre ikonu” ve “Kongre’nin New York City’den ihraç edilen üyesi” olarak tanımlıyor.

Cameo, insanların ünlülerden ve diğer tanınmış kişilerden kişiselleştirilmiş videolar satın alabileceği bir platformdur. Mesajlar genellikle başkalarına hediye olarak gönderilir. Cameo yaratıcıları, kişiselleştirilmiş bir video için 1 ila 999 ABD doları arasında değişen kendi fiyatlarını belirler. Santos, videoları tanesi 75 dolardan satmaya başladı ancak daha sonra ücretini 150 dolara çıkardı.

Cameo’da çok fazla mevcut veya eski politikacı yok. Alaska’nın eski valisi ve geçmişte başkan yardımcısı adayı olan Sarah Palin, belki de platformdaki en dikkat çekici siyasi isim.

Temsilciler Meclisi, Temsilciler Meclisi Etik Komitesi’nin yasaları çiğnediğine dair kanıt bulması üzerine 1 Aralık’ta Santos’u ihraç etti ve bu da onu tarihte Kongre’den ihraç edilen altıncı ABD’li milletvekili yaptı. Panel, Santos’un kampanyasından elde edilen fonların diğer şeylerin yanı sıra kişisel kredi kartı faturalarını ödemek, Hermes’ten lüks ürünler satın almak ve OnlyFans’tan alışveriş yapmak için kullanıldığına dair “önemli kanıtlar” buldu.

Santos, oylamadan önce geçen hafta Capitol Hill’de düzenlediği basın toplantısında, “Bu, kendi eyalet ve bölgelerindeki halk tarafından usulüne uygun olarak seçilen üyelerin Kongre’den çıkarılması için sadece iddiaların yeterli olduğu gelecekte onları rahatsız edecek” dedi.

Santos, Kongre’den ihraç edilmesinin ardından sosyal medyada aktif olmaya devam etti ve Pazartesi sabahı birkaç kez paylaşımda bulundu.

Cameo ve Santos temsilcileri, MarketWatch’tan gelen yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Bir Demokrat olan New York Valisi Kathy Hochul, önümüzdeki günlerde Santos’un Meclis koltuğu için özel bir seçim çağrısında bulunacak.

Bazı insanlar Santos’un Cameo hesabıyla dalga geçmek için sosyal medyayı kullandı.

Ayrıca şunu okuyun: George Santos hâlâ emekli maaşı almaya ve Meclis’te dolaşmaya hak kazanacak mı?


İlginizi Çekebilir

Dow Jones, enflasyon raporunun ardından tarihin en yüksek üçüncü kapanışını kaydetti, gözler Fed kararına çevrildi

ABD borsaları, yatırımcıların Çarşamba günü Fed’in faiz oranı duyurusunu beklemesi ve son enflasyon verilerinin faiz …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.