Anasayfa / Genel / Engellilere bireysel eğitim desteği aylık 1513 liraya yükseltildi

Engellilere bireysel eğitim desteği aylık 1513 liraya yükseltildi

Engellilere ferdî terbiye desteği yükseltildi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan 2022 Yılı Özel Eğitime İhtiyaç Duyan Bireylere Verilecek Eğitim Desteği Tutarlarına İlişkin Tebliğde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ, Resmi Gazete’dahi yayımlanarak, 1 Temmuz’dan geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi.

Buna göre, özel terbiye okulları ile özel terbiye ve rehabilitasyon merkezlerinde engelli finans verilen dayanak eğitiminin bütçeden karşılanacak kısmı, katma üstün vergisi hariç olmak üzere ferdî terbiye için aylık 1164 liradan 1513 liraya, grup beyin için aylık 326 liradan 424 liraya yükseltildi.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Citi, ABD borsalarındaki yükselişin genişlemesiyle birlikte S&P 500’ün 2024 yılı sonunda 5.100’e yükselebileceğini söyledi

Citigroup’taki hisse senedi analistlerine göre S&P 500 endeksi, ABD borsasındaki yükselişin genişlemesiyle gelecek yılın sonuna …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: