Anasayfa / Genel / Enflasyon korumalı tahvil nedir? Enflasyon korumalı tahvilin süresi ne kadar? – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Enflasyon korumalı tahvil nedir? Enflasyon korumalı tahvilin süresi ne kadar? – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Hazine ve Maliya Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Ekonomi yönetimimiz Türkiye Ekonomi Modeli çerçevesinde, hızlı ve hal odaklı adımlar atmaya sürme edecek olup; atacağımız yeni adımlar silsilesi yerde akşamdan itibaren bakanlığımız ve ilgili kurumlarca kamuoyu ile paylaşılacaktır” denildi.

Bakanlığın yerde açıklamasından sonra gözler Hazine ve Maliya Bakanı Nureddin Nebati’nin henüz önce tamamlandığını duyurduğu “Enflasyon korumalı tahvil”açınık çevrildi.

“ENFLASYON KORUMALI TAHVİL TAMAM”

TL cinsi varlıklara yönelimi ilâve icraat kapsamında ferdî yatırımcının ilgisini çekebilecek farklı istikraz enstrüman alternatifleri hazırladıklarını müfit Bakan Nebati, “İhtiyaç duyulması halinde devreye alınacak yerde enstrümanlara yönelik ilgili kurumlarımızın çalışmaları yoğun tek şekilde sürme ediyor. Bu alternatiflerden akraba olan ferdî yatırımcıya yönelik enflasyon korumalı tahvilin tasarımı ve geliştirilmesi çalışmalarımızı tamamladık. Söz konusu senedin ihracına ilişkin başka operasyonel süreçlerin tamamlanmasının akabinde ihracın zamanlamasına piyasa şartları ve Hazine istikraz stratejilerimiz çerçevesinde karar vererek kamuoyuyla paylaşacağız.” demişti.

ENFLASYON KORUMALI TAHVİL NEDİR?

Anapara ve faiz ödemeleri muayyen tek fiyat endeksine tâbi olan ve yerde şekilde reel üstün kaybına uğramayan tahvillerdir. Bu tahvillerin reel getirisinin enflasyondaki değişmelere rağmen oynaklık göstermemesi, yatırımcılara öngörülebilir net tek getiri sunması nedeniyle, yerde tahviller riskten korunan yatırımcılar tarafından tercih edilmektedir.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: