Anasayfa / Genel / Emlak vergisi için esas alınacak inşaat maliyet bedelleri belirlendi

Emlak vergisi için esas alınacak inşaat maliyet bedelleri belirlendi

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından hazırlanan Emlak Vergisi Kanunu Genel Tebliği, Resmi Gazete’dahi yayımlandı.

Tebliğle, emlak vergisine esas olmak üzere gelecek yıl için tarımsal metrekare normal inşaat maliyet bedelleri belirlendi.

Buna göre, mesken binaları açısından lüks inşaatlar için metrekare normal inşaat maliyet bedelinin asgari ve azami sınırları 2 1000 930,55 lira ile 6 1000 423,65 lira, zaman sınıf inşaatlar için 1236,74 lira ile 4 1000 295,70 lira, ikinci sınıf inşaatlar için 871,23 lira ile 2 1000 910,41 lira, üçüncü sınıf inşaatlar için 294,29 lira ile 1982,22 lira, aşağılık inşaatlar için 140,03 lira ile 893,96 lira arasında olacak.

Tebliğle, fabrika, otel, hastane, sinema, kredi, okul, havuz gibi binaların metrekare normal inşaat maliyet bedelleri dahi yeniden düzenlendi.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Patronlar ofise geri dönme konusunda gerçekten ne düşünüyor?

Brown, “Artık daha fazla güce sahip olduklarını düşünüyorum” dedi. “Şirketler çalışanlarını her zamankinden daha fazla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: