Anasayfa / Genel / Elon Musk, Starship için müjde verdi

Elon Musk, Starship için müjde verdi

Birinci test uçuşunu 5 Nisan 2019’da gerçekleştiren Starship, Dünya yörüngesine girmek için hazırlanıyor. Elon Musk, Starship ile ilgili açıklama yaptı.

2002’de kurulan SpaceX, Falcon 9, Falcon Heavy, Starlink, Dragon Kargo ve Starship üzere birçok projeye imza attı. Yeni Ay vazifesine 2025 yılında başlayacağını açıklayan NASA, Starship uzay aracı ile gidileceğini duyurdu.

Starship, 2022’de Dünya yörüngesine fırlatılacak

Teksas SpaceX geliştirme tesislerini ziyaret eden Musk, üretimi tamamlanan Starship ile poz verdi. Üstün Heavy booster ile kullanılacak Starship, birinci misyonunu gerçekleştirmek için gün saymaya başladı.

Starship ile ilgili açıklama yapan Musk, “Bu noktada, bu yıl yörüngeye çıkacağımıza güveniyorum. İnsan uygarlığının gidişatını çok gezegenli bir cins haline getirmek için değerli bir atılım gerçekleştirdik. sözlerine yer verdi.

Musk’ın Mars kolonisi projesinin temelini oluşturan Starship, havacılık ve uzay dalında kıymetli bir yere sahip. Harika Heavy booster ve Starship, başka uzay araçlarının bilakis büsbütün tekrar kullanılabilir olacak formda tasarlandı.

Sürdürülebilirlik konusunda epeyce argümanlı olan Starship, vazife tamamlandığında bir sonraki fırlatma için tekrar kullanılabilecek. Musk, yine kullanılabilir olmasının uzaya ulaşma maliyetini 100 kat azaltabileceğinin altını çizdi.

İnsanları ve ömür için gerekli eserleri Mars’a taşımak için 1.000 adet Starship üreteceklerini açıklayan Musk, Mars kolonisi konusunda çalışmalara devam ettiklerini duyurdu. Milyarder Yusaku Maezawa, gelecek yıl Ay’a seyahat etmek için Starship’i tercih ettiğini söyledi. Birçok kişinin Starship için heyecanlandığını belirten Musk, “Şu anda odak noktamız yalnızca yörüngeye girebilmek. Booster ve geminin geri dönebileceğini kanıtlamak istiyoruz.” dedi.


İlginizi Çekebilir

Gazprom’s Natural Gas Exports and Production Declining – Last Minute Economy News

The company’s natural gas production in the 11 months of the year decreased by 19.4 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: