Anasayfa / Genel / Elon Musk, Mars’a ne vakit insan gönderileceğini açıkladı

Elon Musk, Mars’a ne vakit insan gönderileceğini açıkladı

Sık sık gündeme gelen dünyanın en varlıklı insanı Elon Musk, uzun müddettir merak edilen Mars planları ile ilgili yeni bir demeç verdi. Lex Fridman’ın podcast röportajını kabul eden ve kıymetli şeyler aktaran teşebbüsçü, gençlere verdiği 5 tavsiyenin yanı sıra SpaceX planlarını da tekrar tekrar etti.

Birçok soruyu bu röportajda cevaplayan Musk, Mars ile ilgili merak edilen kimi sorulara da karşılık verdi. SpaceX’in Mars’a ne vakit insan göndereceği de milyardere yönelitlen sorular ortasındaydı. SpaceX kurucusu Elon Musk’ın soruya verdiği yanıt ise herkesi yine heyecanlandırdı.

Elon Musk: SpaceX, 5 yıl sonra Mars’a insan gönderebilir

Kaliforniya merkezli uzay nakliyeciliği şirketi olarak faaliyet gösteren ve birçok sefer uzaya uydu gönderen şirket, yıllardır Mars’a insan gönderme ve bu gezegende koloni oluşturma planları yapıyor. Daha öncesinde Mars’a spor otomobil ve cansız birkaç aygıt yollamaya çalışan fakat başarılı olamayan SpaceX, Elon Musk’a nazaran her şey yolunda giderse 5 yıl sonra Mars’a insan yollayabilecek.

Dünyanın en güçlü insanına yöneltilen “SpaceX’in Mars’a ne vakit bir insan indireceğini düşünüyorsunuz?” sorusu, başta ufak bir sessizlikle karşılandı. Elon Musk bu sorunun akabinde 10 saniye bekledi ve akabinde “En âlâ durumda yaklaşık 5 yıl, en makûs durumda 10 yıl.” karşılığını verdi.

Daha öncesinde de 5 yıl üzere bir planlarının olduğunu söyleyen Musk, podcastte Starship’in bugüne kadar yapılmış en karmaşık ve en gelişmiş roket olduğunu vurguladı. Pekala sizce Elon Musk planladığı üzere Mars’ta koloni kurabilir mi? Hatta ortalığı biraz daha karıştıralım; sizce Elon Musk uzaya insan gönderebilir mi? Husus ile ilgili yorumlarınızı aşağıda belirtebilirsiniz…


İlginizi Çekebilir

Patronlar ofise geri dönme konusunda gerçekten ne düşünüyor?

Brown, “Artık daha fazla güce sahip olduklarını düşünüyorum” dedi. “Şirketler çalışanlarını her zamankinden daha fazla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: