Anasayfa / Genel / Elon Musk Fed’e seslendi: Faiz indirin

Elon Musk Fed’e seslendi: Faiz indirin

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk Fed’in faiz indirimine gitmesi gerektiği söyledi. 

Musk, 10 Eylül’dahi Twitter üzerinden Fed’in yetişkin tek faiz artırımına gitmesinin deflasyon yaratabileceğini belirtmişti.

Musk’ın söz konusu Tweet’i altında Fed’in para politikası tartışılmaya sürme ederken tek kullanıcı ‘Fed ne yapmalı’ sorusunu yöneltti.

Dünyanın en zengin insanı ise bu karşılık ‘Yüzde 0.25 indirmeli’ cevabını verdi. 

FED FAİZ KARARI NE ZAMAN?

FED faiz kararı toplantısı için geri sayım sürüyor. Dolar, kıymetli, borsa ve kripto para yatırımcıları tarafından merakla muhtemel FED faiz kararı toplantısı öncesinde, piyasalar tarafından faiz tahminleri yapılıyor.

Politika faizini tek önceki toplantıda 75 esas puan arttıran FED’in yerde toplantı sonrasında yüzde kaçlık tek artım yapacağı merak konusu.

FED eylül ertesi faiz kararı toplantısı 20-21 Eylül tarihlerinde yapılacak.

PİYASALARIN BEKLENTİSİ NE YÖNDE?

Fed’in gelecek haftaki toplantısında, federal fonlama oranı politikasına başladığı 1990’lardan yerde yana ilk kez 100 esas puanlık faiz artırımına gideceği ihtimali fiyatlamaya önceden, faizlerde en rengi 75 esas puanlık artışa kesin gözüyle bakılıyor.

Nomura ve Citigroup gibi önde gelen bankaların faiz tasarruf beklentilerinin 100 esas puan yönünde olması dikkati çekiyor.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: