Anasayfa / Genel / Dünya Bankası’ndan Türkiye’ye 512 milyon dolarlık afet kredisi

Dünya Bankası’ndan Türkiye’ye 512 milyon dolarlık afet kredisi

Dünya Bankası, Türkiye’ye yıkım kredisi sağladı.

Banka, Türkiye’dahi konutların ve altyapının depremlere ve sellere karşı
güçlendirilmesine yönelik 512,2 milyon abd tutarında finansmanı onayladı.

Kredinin 338.5 milyon dolarlık bölümü, hanehalklarının konutlarını hareket ve iklim tehlikelerine karşı dayanıklılığını arttıracak şekilde güçlendirebilmeleri veya yeniden inşa edebilmeleri için yeni ve uygun finansman mekanizmalarının geliştirilmesi için hükümete sağlanıyor.

Kredinin 173.6 milyon dolarlık bölümü henüz sağlam su inşa etmeleri için belediyelere finansman sağlanması için İller Bankası’na kullandırılacak.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Patronlar ofise geri dönme konusunda gerçekten ne düşünüyor?

Brown, “Artık daha fazla güce sahip olduklarını düşünüyorum” dedi. “Şirketler çalışanlarını her zamankinden daha fazla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: