Anasayfa / Genel / Dövizde Yozgat, altında Karabük

Dövizde Yozgat, altında Karabük

Vatandaşlar birikimlerini özyazı ve altında tutmaya sürme ediyor. Bankalardaki özyazı mavduat hesaplarının toplam mevduat içindeki payı yüzde 55’açınık yaklaştı. Döviz mevduatını en sayı tercih fail il Yozgat olurken, kıymetli mevduatında Karabük öne artık.

Tasarruflarda özyazı ve kıymetli tercihi sürüyor.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun 6 aylık verilerine göre, katılım bankalarında TL cinsi mevduatın payı sadece yüzde 19,7, mevduat bankalarında ise yüzde 23,7 düzeyinde.

Döviz mevduatının toplam mevduat içindeki payı mevduat bankalarında yüzde 36’ya çıkıyor.

EN ÇOK DÖVİZ MEVDUATI YURTDIŞINDA

En yüksek özyazı mevduatı yüzde 67 ile yurtdışının. İkincilik yüzde 59,5 ile Yozgat’ta. Aksaray’bile mevduat bankalarında özyazı mevduatının payı yüzde 58,1. Bu oran Nevşehir’dahi yüzde 57,3, Kırşehir’dahi yüzde 55,1 düzeyinde.

KATILIM BANKALARINDA MEVDUATIN YÜZDE 41’İ DÖVİZ

Katılım bankaları ise özyazı mevduatı konusunda mevduat bankalarının önünde. Katılım bankalarında özyazı mevduatın toplam içindeki oranı yüzde 41’i buluyor.

Katılımda en sayı özyazı mevduatı oranına sahip olan il yüzde 71,6 ile Tunceli. Onu yüzde 71,1 ile Hakkari izliyor. Kilis’te oran yüzde 70,34, Bingöl’dahi yüzde 67,7, Ardahan’bile yüzde 67,1 seviyesinde.ALTININ PAYI YÜZDE 20

Hem mevduat hem dahi katılım bankalarında kıymetli mevduatının toplam mevduata oranı yüzde 20 seviyelerinde.

Mevduat bankalarında kıymetli oranı en yüksek iller yüzde 43,22 ile Karabük, yüzde 35,18 ile Gaziantep, yüzde 29,72 ile Kastamonu, yüzde 27,62 ile Kocaeli ve yüzde 26,39’la İstanbul. Katılım bankalarında ise ilk sırada yine Karabük geliyor.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Cumhuriyetçi isyancı Gaetz oylamayı iptal etme sözü verirken, Meclis sözcüsü McCarthy ‘Öyle olsun’ diyor

Temsilci Matt Gaetz Pazar günü yaptığı açıklamada, McCarthy’nin hükümetin kapanmasını önleyen yasayı geçirmek için Demokratların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: