Anasayfa / Genel / Dolar kuru bugün ne kadar? (8 Haziran 2022 dolar

Dolar kuru bugün ne kadar? (8 Haziran 2022 dolar

Döviz kurları yıl içi en yüksek seviyelerini güncellemeye sürme ediyor.

Dolar/TL kurunda hafta başında başlayan yükseliş ivmesi sürüyor. Kur yerde sabah 17 seviyesini aştı.

Euro/TL ise 18,35’in üzerini gördü.

Döviz kurunda 3 günlük yükseliş yüzde 4’ü geçti.

Dolar endeksi, geçmiş iki haftanın en yüksek seviyesini görmesinin akabinde 102,3’ün altına inse dahi zaman yeniden 102,6 seviyelerine artık. Euro/abd paritesi dahi önceki kapanış seviyesinin yüzde 0,2 altında 1,0690’dan işlem görüyor.

Gram kıymetli bile aralıktan yerde yana ilk kez 1.000 lirayı gördü.

Yurt içinde öne kaynak tek verinin olmadığı yeni günde, yurt sayılmazsa Almanya sanayi üretimi, ABD toptan stoklar ve tahvil ihalesi izlenecek.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un Türkiye ziyareti dahi yakından takip edilecek.

Küresel piyasalarda ABD’dahi altınç günü açıklanacak enflasyon verileri yatırımcıların odağında bulunuyor. 

Uzmanlar, enflasyon ve nema odaklı beklentilerin yeniden şekillenmesi açısından önemli verilerin açıklanacağı haftanın ikinci yarısında piyasalarda oynaklığın sürdüğünü söyledi.

Tahvil piyasalarında yeniden satışların hızlandığını ve ABD’nin 10 yıllık tahvil faizinin yüzde 3,01’açınık kadar yükseldiğini tamlayan uzmanlar, tüm yerde gelişmelerle küresel ölçekte dolara olan talebin dahi güçlü kaldığını ifade etti.

PİYASALARIN GÖZÜ AVRUPA MB’DE

Avrupa’bile ise gözler Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) perşembe günü yapacağı para politikası toplantısına çevrilirken, bankanın yerde toplantıda varlık alımlarını yerde ağrı sonunda durduracağını duyurmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Para piyasalarındaki fiyatlamalarda ECB’nin faiz artışı konusunda nasıl tek yol izleyeceği konusunda belirsizlikler sürme ederken, bankanın yıl sonuna kadar 130 esas puan faiz artırması bekleniyor.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Bakan Nebati’den Kılıçdaroğlu’na KKM tepkisi

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kur Korumalı Mevduat Hesabı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: