Anasayfa / Genel / Dolar kuru bugün ne kadar? (7 Haziran 2022 dolar

Dolar kuru bugün ne kadar? (7 Haziran 2022 dolar

Döviz kurlarında yükseliş sürme ederken yıl içerisindeki zirveler abd/TL‘dahi 16,75’in; euro/TL‘dahi ise 18 lira sınırına dayandı.

Dün 16,60’ın üzerine kaynak abd/TL, zaman dahi 20 Aralık 2021 sonrası gördüğü en yüksek seviyeleri 16,75’in üzerine taşıdı. Benzer grafiklerle hareket fail euro/TL’dahi 17,98’açınık kadar tırmandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, acemi kabine toplantısının akabinde yaptığı konuşmada faizi artırmayacaklarını, tersine düşürmeye sürme edeceklerini söyledi.

Dolar endeksi, yukarı yönlü hareketini 3’üncü güne taşıdı ve 102,8 ile iki haftanın en yüksek seviyesini gördü. Euro/abd paritesi ise 1,0690 ile önceki kapanış seviyesinin hemen altından işlem görüyor.

GÜNCEL DÖVİZ FİYATLARI

Analistler, ABD’dahi altınç günü açıklanacak mayıs ertesi enflasyon verileri ve ABD Hazinesi’nin yerde hafta gerçekleştireceği tahvil satışları öncesi, piyasalarda hareketliliğin arttığını söyledi.

ABD’nin 10 yıllık tahvil faizi yüzde 3,06 ile 4 haftanın en yüksek seviyesini test etmesinin resesyon endişelerini gündemde tuttuğunu nâkil analistler, tüm yerde gelişmelerle küresel ölçekte dolara olan talebin arttığını ifade etti.

Analistler, zaman yurt içinde veri gündeminin sakin olduğunu, yurt sayılmazsa ise ABD’dahi hariç ticaret verilerinin takip edileceğini belirterek, teknik açıdan abd endeksi için 101,8’in dayanak konumuna geldiğini, 103,1’in ise mukavemet olarak izleneceğini bildirdi.


Haberler Sunuldu

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Burası borçluların en yüksek ortalama öğrenci borcuna sahip olduğu eyalet

Ülkenin 1,7 trilyon dolarlık öğrenci borcu eşit şekilde dağılmıyor. Bu, bu ayın başlarında yayınlanan ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: