Anasayfa / Genel / Dolar kuru bugün ne kadar? (27 Haziran 2022 dolar

Dolar kuru bugün ne kadar? (27 Haziran 2022 dolar

Dolar ve euro, ticari kredi çiçekçi sonrası, haftaya sert düşüşle ve yüksek oynaklıkla başladı.

Döviz kurlarında ilk işlemlerde yüzde 4’ün üzerinde düşüşler yaşandı. Dolar/TL 16,09 ve euro/TL 17,02 seviyelerine kadar geriledi.

Bu seviyelerden gelen tepki alımları sonrası abd/TL 16,72’ye; euro/TL ise 17,65’in üzerine artık.

GÜNCEL DÖVİZ FİYATLARI İÇİN TIKLAYIN

Dolar endeksi, önceki kapanış seviyesinin yüzde 0,3 altında 103,8’takt işlem görürken, euro/abd paritesi yüzde 0,2 artışla 1,0580 seviyesinde hareket ediyor.

BDDK’DAN TİCARİ KREDİLER İÇİN DÖVİZ ŞARTI

Bu arada BDDK tarafından yapılan tanımlamaya göre, finansal istikrarın güçlendirilmesine ve kaynakların henüz verimli kullanılarak kredi sisteminin etkin tek şekilde çalışmasına yönelik koordineli makro ihtiyati adımlar atılmasına karar verildi.

Bu kapsamda “özgür denetime tabi”, “yabancı para nakdi varlıklarının TL karşılığı 15 milyon liranın üzerinde olan” ve “yabancı para nakdi varlıkların TL karşılığının etkin toplamından veya son 1 yıllık net satış hasılatından yetişkin olanının yüzde 10’unu transandantal” şirketlere TL cinsinden yeni tek nakdi ticari kredi kullandırılmayacak.

Herhangi tek şirketin karar kapsamına girmesi için, söz konusu 3 şartın hepsinin ansızın sağlanması gerekecek. Karar kapsamına ayrıca, gerçek kişiler ile gerçek kişi şirket ortakları girmeyecek.

KABİNE TOPLANTISI VE ABD DAYANIKLI MAL SİPARİŞLERİ İZLENECEK

Yurt içinde öne kaynak tek verinin olmadığı haftanın ilk günü, Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı takip edilecek. Yurt sayılmazsa ABD’dahi sağlam mal siparişleri ve 5 yıllık tahvil ihalesi izlenecek.


NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Çin imalat sanayisi kasımda daralmaya devam etti – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Ekonomi ve finans haberleri servisi Caixin’in Çin Genel İmalat Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) ekimde önceki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Generated by Feedzy
%d blogcu bunu beğendi: