Anasayfa / Genel / Doğalgazda yüzde 80 sübvansiyon uyguluyoruz

Doğalgazda yüzde 80 sübvansiyon uyguluyoruz

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Bilecik’in Osmaneli ilçesinde Seramik ve Vitrifiye Fabrikası’nın temel atma törenine katıldı.

Bakan Dönmez, burada yaptığı konuşmada, yerde tesisin 160 milyon dolarlık yatırımla hayata geçeceğini bildirdi.

Fabrikanın tam kapasite işletmeye geçtiğinde 1000 kişiye istihdam sağlayacağını tamlayan Dönmez, tesisin tasarım ve katma değeri yüksek ürün konusunda bile önemli tek boşluğu dolduracağını söyledi.

”DOĞALGAZ TEDARİKÇİLERİ SEVKİYAT PROGRAMLARINA UYDUĞU TAKDİRDE BU KIŞI SIKINTI YAŞAMADAN GEÇİRECEĞİZ”

Bakan Dönmez, Bilecik’in seramik ve mermer üretimiyle öne kaynak tek il olduğunu anlatarak, şöyle sürme etti:

“Özellikle mermer rezervinde ilk 10, üretiminde ilk 15 şehir arasında yer alıyor. İnşallah yerde yatırımlarla şehrimizin yerde alandaki gücü ve konumu henüz bile pekişecek. Biliyorsunuz son dönemde Avrupa’bile tek enerji krizi yaşanıyor. Avrupa hem tedarik hem dahi fiyatlandırma konusunda ciddi tek darboğazdan geçiyor. Medyadan takip ediyorsunuzdur doğalgazın tüketimiyle ilgili konularda türlü yaptırımlar hayata geçirdiler. Gerek borazan hatlarımız gerek LNG ve FSRU tesislerimiz gerekse dahi yer 6 doğalgaz depolama tesislerimizle yerde anlamda oldukça iyi tek durumdayız. Doğalgaz tedarikçileri sevkiyat programlarına uyduğu takdirde yerde kışı sıkıntı yaşamadan geçireceğiz inşallah.”

”100 LİRALIK FATURANIN 80 LİRASINI DEVLET OLARAK KARŞILIYORUZ”

Fiyatlar konusunda Türkiye’nin dahi dünyadaki gelişmelerden olumsuz etkilendiğini dile getiren Dönmez, “Burada bile artışın vatandaşlarımız üzerindeki etkisini en organ indirmek için sübvansiyonlarımızı, tek başka deyişle vatandaşa desteğimiz artırarak sürme ediyoruz. Doğalgazda yüzde 80 oranında sübvansiyon uyguluyoruz. Yani 100 liralık tek faturanın 80 lirasını tığ mevki olarak karşılıyoruz” ifadelerini kullandı.


Haberler Sunuldu

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Generated by Feedzy
%d blogcu bunu beğendi: