Anasayfa / Genel / Dana karkas ve kuzu karkas alım fiyatı artırıldı

Dana karkas ve kuzu karkas alım fiyatı artırıldı

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Twitter hesabından, ineğin karkas ve kuzu karkas kurum fiyatınına ilişkin makale yaptı. 

Dana karkas kurum fiyatını kilogram başına 2 lira artırdıklarını tamlayan, Kirişci, “Besicilerimiz prim ve desteklerle beraberce ineğin karkasın kilogramını 96 liradan satabilecekler. Et ve Süt Kurumumuz, maliyetlere göre piyasada fiyat oluşmasına katkı sağlayacaktır. Ayrıca kuzu karkas kurum fiyatını bile 2 lira artırıyoruz. Böylece, kuzu karkasın kilogram kurum fiyatı 90 liradan 92 liraya çıkmaktadır. Üreticilerimize hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

Bakan Kirişci, yaptığı başka paylaşımda bile 2022 yılı sübvansiyon kararnamesi kapsamında, Türkiye genelinde hayvan başına 370 lira olan bıçik desteğini 500 liraya yükselttiklerini, ayrıca Türkiye genelinde suni tohumlamadan kartalgillerden buzağılara ilave 200 lira ödeyeceklerini belirtti.

Bakanlığın yetiştirici bölgesi olarak belirlediği 22 ilde bıçik başına ilave 100 lira olan desteği yüzde 100 artırarak 200 lira yükselttiklerini vurgulayan Kirişci, şunları kaydetti:

“22 ilde yetiştiricilerimize bıçik başına toplamda 900 lira ödeyeceğiz. Türkiye genelinde küçükbaş sürü ağrandisman desteğini ise 125 liradan 200 liraya çıkarıyoruz. Türkiye genelinde sürü yöneticisi desteğini yüzde 100 arttırarak işletme başına 6 1000 liradan 12 1000 liraya çıkarıyoruz. Hayırlı, uğurlu olsun.”

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Cumhuriyetçi isyancı Gaetz oylamayı iptal etme sözü verirken, Meclis sözcüsü McCarthy ‘Öyle olsun’ diyor

Temsilci Matt Gaetz Pazar günü yaptığı açıklamada, McCarthy’nin hükümetin kapanmasını önleyen yasayı geçirmek için Demokratların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: