Anasayfa / Genel / Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘Mir Kart’ açıklaması: Yarın toplantı yapacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘Mir Kart’ açıklaması: Yarın toplantı yapacağız

ABD’nin Rusya’nın Mir ünlü yerel ödeme sistemine karışma olan Türk bankalarını odağa almasının akabinde İş Bankası ve DenizBank uygulamayı askıya öncü.

Amerikan Hazinesi Yabancı Varlıklar Kontrol Dairesi, geçen hafta Mir ödeme sistemini kullanan finansal kuruluşlara yaptırım uyarısı yapmıştı. Mir sisteminde, yerde iki özel kredi harici üç kamu bankası bulunuyor.

ABD ziyaretinin akabinde New York’taki Türkevi’nde gazetecilerle tek araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuyla ilgili makale yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi:

“Bu kartlarla ilgili konuda en önemli nokta Mir Kart denilen olaydır. Bu Rusya ile bizim aramızda tek adımdı. Bu konu hakkında atacağımız adımların değerlendirmelerini ilgili arkadaşlarımızla yapıyoruz. Ona göre adımlarımızı inşallah yine atacağız. Alternatifimiz var tabii, o başka. Ama eksiksiz hastalık, işte yerde yaptırımların farklı versiyonları. Bunlar tabii gerçekten dostluğa falan yakışmıyor, ekonomik ilişkilerimizin düzenlenmesine yakışmıyor.

“TOPLANTIDA NİHAİ KARARI VERECEĞİZ”

Biz şimdi ister istemez ne yapacağız? Alternatifleri ne olabilir; yerde alternatifler üzerinde ilgili vekil arkadaşlarım görüşmelerini yapıyorlar. Bu görüşmelerden sonra bile İstanbul’bile altınç günü (yarın) inşallah eksiksiz ilgili arkadaşlarımı toplayacağım. Onlarla tek toplantı yapıp, burada bile nihai kararımızı vereceğiz.”

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Nike, indirimlerin hafifletilmesi ve maliyetlerin düşmesi sayesinde yılın daha iyi olmasını bekliyor

Rakip koşu ayakkabısı üreticilerinin bu yıl Nike Inc.’i savunmaya alması ve genel talebin zayıf kalmasından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: