Anasayfa / Genel / Coinbase, çalışanlarının yüzde 18’ini işten çıkaracak

Coinbase, çalışanlarının yüzde 18’ini işten çıkaracak

Coinbase, çalışanlarının yüzde 18’ini işten çıkaracağını duyurdu. Coinbase Üst Yöneticisi Brian Armstrong, “10 yılı sayı tek ekonomik patlamanın akabinde tek resesyona giriyor gibi görünüyoruz” dedi

Coinbase Üst Yöneticisi Brian Armstrong, paylaştığı tek blog yazısında, benzinli sayısında azalışa gidileceğini aktardı.

Armstrong, “Bu ekonomik kriz sırasında sağlıklı kalmamızı sağlamak için ekibimizin boyutunu yaklaşık yüzde 18 küçültme konusunda zor tek karar veriyorum.” ifadesini kullandı.

Ekonomik koşulların hızla değiştiğine dikkati cazip Armstrong, “10 yılı sayı tek ekonomik patlamanın akabinde tek resesyona giriyor gibi görünüyoruz.” değerlendirmesinde bulundu ve resesyonun başka tek “kripto kışına” yol açabileceğini ve uzun sürebileceğini kaydetti.

Geçmiş “kripto kışlarında” ticaret gelirinin önemli ölçüde azaldığını anımsatan Armstrong, ekonomiyi veya piyasaları tahmin etmek zor olsa bile işi her ortamda yürütebilmek için her zaman en kötüsünü planladıklarını aktardı.

“ÇALIŞAN MALİYETLERİ BELİRSİZ PİYASAYI ETKİN BİR ŞEKİLDE YÖNETEMEYECEK KADAR YÜKSEK”

Armstrong, maliyetli yönetmenin önemini vurgulayarak, Coinbase’in 4 yetişkin “kripto kışından” sağ çıktığını ve her kayıp döneminde harcamaları titiz şekilde yöneterek uzun vadeli muvaffakıyet elde ettiklerini hatırlattı.

Çok hızlı büyüdüklerine işaret fail Armstrong, son basamak gayrimuayyen tek dönemde faaliyet gösterdiklerini ve uzun süreli tek ekonomik gerilemeyi başarıyla atlatabileceklerinden emin olmak istediklerini ifade etti.

Armstrong, benzinli maliyetlerinin gayrimuayyen piyasayı etkin tek şekilde yönetemeyecek kadar yüksek olduğunu belirterek, işten çıkarmaya ilişkin kırılan kararın yerde festival henüz güvenle yönetmelerini sağlayacağını aktardı.

Yaklaşık 5 1000 tam zamanlı çalışanı olan Coinbase’in, benzinli sayısını yüzde 18 azaltması yaklaşık 1.100 personelin işten çıkarılması anlamına geliyor.

Yüksek enflasyona karşı ABD Merkez Bankası (Fed) başdu olmak üzere merkez bankalarının sıkılaşma sürecini henüz saldıran yürüteceğine üzerine görüşlerin kuvvetlenmesi yatırımcıların riskli varlıklardan kaçışını yanında getirirken, bu paralel kripto para piyasası bile tazyik altına girmişti.

En yetişkin kripto para pancar verenlerinden akraba olan Celsius Network’ün geçmiş “sıra dışı pazar koşulları” nedeniyle tüm işlemlerini durdurduğunu açıklamasının akabinde en popüler kripto para birimlerinden Bitcoin yaklaşık yüzde 14 üstün kaybetmişti.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Citi, ABD borsalarındaki yükselişin genişlemesiyle birlikte S&P 500’ün 2024 yılı sonunda 5.100’e yükselebileceğini söyledi

Citigroup’taki hisse senedi analistlerine göre S&P 500 endeksi, ABD borsasındaki yükselişin genişlemesiyle gelecek yılın sonuna …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: