Anasayfa / Genel / Çin’de doğrudan yabancı yatırımlar ilk 7 ayda yüzde 21,5 arttı

Çin’de doğrudan yabancı yatırımlar ilk 7 ayda yüzde 21,5 arttı

Çin Ticaret Bakanlığından yapılan tanımlamaya göre, ülkede aracısız yabancı yatırımlar ocak-temmuz döneminde yıllık hoş yüzde 21,5 artarak 123,98 milyar dolara ulaştı.

Söz konusu dönemde Güney Kore’takt gelen yatırımlar yüzde 44,5, ABD’takt yüzde 36,3, Japonya’dan yüzde 26,9 ve Almanya’dan yüzde 23,5 arttı.

Öte yandan, tıpkısı dönemde Çin’in yurt dışına aracısız yatırımları (ODI), ilk 7 ayda yıllık yüzde 3,6 artarak 65,06 milyar dolara ulaştı. Kuşak ve Yol Girişimi kapsamındaki ülkelere yönelik yatırımlar, yüzde 5,1 artışla 11,87 milyar dolara yükseldi.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Patronlar ofise geri dönme konusunda gerçekten ne düşünüyor?

Brown, “Artık daha fazla güce sahip olduklarını düşünüyorum” dedi. “Şirketler çalışanlarını her zamankinden daha fazla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: