Anasayfa / Genel / Çiftlik Bank Balonu Patladı

Çiftlik Bank Balonu Patladı

Çiftlik Bank Balonu Patladı

Merhabalar Mangır ve coin tutkunları. Bugün belki de hepinizin bildiği ve sonunu tahmin ettiği bir konu üzerine bir araya geldik : Çiftlik Bank

Bilmeyenler için kısa bir şekilde özetleyecek olursak, çiftlik bank aslında çoğumuzun oynadığı Farmville’nin para kazandıran versiyonu(!). Üye olup çiftlik kuruyorsunuz, reel paranızı yatırıyorsunuz ve çiftliğinize hayvan alıyorsunuz. İnekler süt veriyor, tavuklar yumurtluyor, ren geyikleri tüy döküyor ve para kazanıyorsunuz(!). Tabi bu söylediklerim sadece Çiftlik Bank zincirine katılmış insanların gördüğü ya da görmeyi seçtiği bir rüyadan ibaret sadece.

Büyük bir çoğunluğunuzun tahmin ettiği üzere Çiftlik Bank’ta bir saadet zinciridir. Diğer saadet zincirlerinde de olduğu gibi sisteme giren para kesilip çarkı çeviremez hale getirdiği zaman zincir kopar. Öyle de oldu zaten Çiftlik Bank zinciri bugün itibariyle koptu. Ofisler boşaltıldı, siteye erişim durduruldu. Parasını çekmek isteyenler karşılarında herhangi bir muhatap bulamadı, zaten ortada para da yoktu. Çiftlik Bank’ın sahibi, günümüzün Jet Fadıl’ı, Mehmet Aydın’ın ise Uruguay’da olduğu söyleniyor.

Yaklaşık 132bin aktif kullanıcısı olan Çiftlik Bank,2016-2017 yıllarında toplam 511 milyon TL topladı. Bu paranın 398 milyon TL’sini yatırımcılarına(!) geri dağıttı. Kalan 113 milyon TL ise Kuzey Kıbrıs’a aktarıldı.

Sosyal medya aracılığıyla şirketin hala ayakta olduğunu söyleyen Mehmet Aydın, yatırımcılarının(!) mağduriyetini karşılayacağını söyledi.  E-cüzdan açan herkese parasını Bitcoin olarak ödeyeceğini bildirdi. Fakat siteden yapılan açıklamada, e-cüzdan masraflarının 0,06 BTC ya da 0,6 ETH değerinde olduğunu, bu ödemeyi yapan herkese içeride kalan parasının Bitcoin olarak ödeneceği söylendi.

Bu adamlara paralarını kaptırmış olan Dostlar! Belki az, belki çok elinizdeki meblağı kaptırmış olabilirsiniz. Fakat bu e-cüzdan masrafı bahaneleriyle elinizde kalanı da kaptırmayın!


İlginizi Çekebilir

İşten çıkarmalarla, perakendeciler (yine) güvenli oynamak istiyor.

Perakendeciler doğru boyutu bulmaya çalışırlar. Pandemi sırasında alışveriş yapanlardan çok yüksek taleple karşı karşıya kalan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: